31 Grudzień 2007

28 Grudzień 2007

Właśnie zakończyliśmy nasz pierwszy pełny sezon wystawowy. Ten rok przyniósł nam 8 Młodzieżowych Championatów, Młodzieżowe Zwycięstwo Litwy, Transylvanii, Klubu Doga Niemieckiego Słowacji oraz pierwsze tytuły Zwycięscy Rasy. Ostatnia wystawa na której pokazał się Manteufel w 2007 roku, to Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych w Wilnie. Zadebiutował na niej w klasie otwartej uzyskując swój pierwszy wniosek na dorosłego championa (CAC).

Wraz z końcówką tego sezonu pożegnaliśmy się w listopadzie z klasą młodzieży i rozpoczęliśmy szranki na ringu w dorosłych klasach, które mam nadzieje będziemy równie dzielnie kontynuować w 2008 roku.

Na naszej stronie w zakładce Manteufel, pojawiły się dwie nowe podstrony: Reklamy (prezentująca materiały reklamowe o Manteufelu) oraz Zdrowie (już wkrótce pojawią się tam wyniki badań Manteufela). Zapraszam również do obejrzenia nowej zakładki: Kalendarium Wystaw. Tutaj będzie można zapoznać się z terminami wystaw, terminami zgłoszeń, opłatami oraz obsadą sędziowską dla rasy dog niemiecki na wystawach psów rasowych w Polsce oraz w wybranych państwach Europy. Jeżeli tylko gdzieś będziemy obecni osobiście informacje o danej wystawie będą uzupełnione o listę prezentowanych dogów niemieckich, a w miarę możliwości również o wyniki i zdjęcia dogów.

24 Grudzień 2007

Radosnych Świąt Bożego Narodzenia, rychłego spełnienia każdego marzenia, ciepła, wiary i życzliwości na co dzień. Życzą Kasia, Igor i psia ferajna

02 Grudzień 2007

Późną jesienią, dnia 21 listopada MANTEUFEL Saxifraga wszedł na listę reproduktorów

Udokumentowanie tego faktu, jaki i brakujące dyplomy championatów Rumunii i Mołdawii pojawiły się w zakładce Manteufel'a - wystawy.
Udało się nam uchwycić troszkę kolorów tegorocznej jesieni, więc serdecznie zapraszam do wspólnej galerii moich psiaków, jak i ich indywidualnych galerii

Tymczasem młodsze rodzeństwo Manteufel'a : Odhin, Oro i Ol-Orun Saxifraga czekają nadal na przyszłych właścicieli

Więcej informacji na ich temat pod kontaktem:

Monika Słowik
tel: +48 22 7241709; tel.kom.: +48 784083125
e-mail:saxifraga@poczta.fm ; www.saxifraga.prv.pl

19 Listopada 2007

Październikowe wojaże wystawowe był dla nas bardzo owocne. Manteufel uzyskał swój ósmy młodzieżowy championat - Młodzieżowy Championat Rumunii, w miejscowości Arad. Na tej wystawie zdobył również tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Transylwanii. Natomiast na Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego na Słowacji, w urokliwej miejscowości Topol'cianky, został Młodzieżowym Klubowym Zwycięzcą Słowacji.


W hodowli Saxifraga 18 września przyszło na świat młodsze rodzeństwo Manteufel'a (po tych samych rodzicach HURAGANIE i FISZCE Saxifraga). Trzy pieski czekają na nowe domy: dwa płaszczowe i jeden czarny.

Kontakt: Monika Słowik
tel: +48 22 7241709; tel.kom.: +48 784083125
e-mail:saxifraga@poczta.fm ; www.saxifraga.prv.pl

9 Października 2007

Wrześniowe wystawy zakończyliśmy, tak jak wcześniej pisałam, Klubową Wystawą Doga Niemieckiego w Łodzi. Sędziemu nie specjalnie przypadliśmy do gustu, ale za to mamy przepiękne zdjęcia z tej wystawy od znajomych, którym chciałabym tutaj serdecznie podziękować. Zapraszam więc do zajrzenia do galerii Manteufel'a gdzie oprócz zdjęć z wystawy klubowej pojawiły się fotografie z wystawy w Warszawie, Chisinau i Bratysławie.

9 Września 2007

Witam serdecznie na pierwszej odsłonie mojej strony. Właśnie skończyliśmy pracowity sezon wystawowy letni. Nasze wakacyjne wyprawy rozpoczeliśmy daleką podróżą do Estonii, gdzie 30 czerwca w miejscowości PÄRNU Manteufel zakończył Młodzieżowy Championat Estonii uzyskując potrzebny wniosek CAJC, tytuł Best Junior oraz II lokatę na Best Male. Dzień później pokazał się na Łotwie w miejscowości Ogre, gdzie ukończył Młodzieżowy Championat Łotwy i jednocześnie Młodzieżowy Championat Krajów Nadbałtyckich (Baltic Champion), przy okazji po raz pierwszy uzyskując tytuł Best Male.

W połowie lipca Manteufel po raz pierwszy pokazał się na Słowacji w przepięknym, zabytkowym parku w miejscowości Koszyce. Tutaj otrzymał pierwszy wniosek CAJC do słowackiego młodzieżowego championatu i zdobył swój pierwszy BOB wygrywając z dorosłymi psami w porównaniu.

Druga połowa lipca nie była dla nas łaskawa, ze względu na wypadek samochodowy nie dojechaliśmy na wystawę na Węgrzech...Jednak mimo wielu przeszkód w ostatni weekend lipca dotarliśmy na Krajową Wystawę w Chojnicach, gdzie Manteufel uzyskał lokatę I, ocenę doskonałą i wniosek CAJC oraz wygrał porównanie o tytuł Najlepszego Juniora.

W drugiej połowie sierpnia wyruszyliśmy do Bratysławy podejmując próbę ukończenia słowackiego championatu. Przywieźliśmy z Słowacji dwa wnioski CAJC, dzięki czemu Manteufel ukończył Młodzieżowy Championat Słowacji. Dodatkowo uzyskał kwalifikację na prestiżową wystawę w Anglii - Crufts Qualification 2008.

Tydzień później wyruszyliśmy na Węgry do miejscowości Debrecen. Tutaj Manteufel rozpoczął drogę do młodzieżowego championatu Węgier, zdobywając pierwszy węgierski wniosek CAJC.

Wakacyjny sezon zakończyliśmy pierwszym weekendem września w miejscowości Chisinau w Mołdawii. Odbyły się tam trzy wystawy. Bilans tej wyprawy to 3xCAJC, 2xBest Junior i 2xBOB. Do tego doszedł kolejny tytuł dla Manteufel’a : Młodzieżowy Champion Mołdawii.

Sezon jesienny rozpoczął się miłym akcentem, w postaci zakończenia Młodzieżowego Championatu Polski na krajowej wystawie w Warszawie. Był to wyjątkowo przyjemny dla nas dzień, ponieważ Manteufel oprócz Zwycięstwa Młodzieży przywiózł do domu kolejny tytuł Najlepszego Juniora oraz Zwycięscy Rasy.

Teraz szykujemy się na Klubową Wystawę Doga Niemieckiego w naszym rodzinnym mieście Łodzi...