24 grudnia 2009

20 grudnia 2009

Ostatnia aktualizacja w wynikach PDDN 2009 oraz PLDN - Europa 2009. Jednocześnie to prawie ostateczna lista rezultatów w obu konkursach. Prawie, bo czekam jeszcze na nadesłanie brakujących kart ocen potwierdzających uzyskane wyniki. Dlatego ostateczna lista rezultatów ukaże się na stonie po pierwszym weekendzie stycznia.

******

W Kalendarium 2009 również ostatnia aktualizacja. Pojawiły się wyniki z ostatniej polskiej wystawy w Nowej Rudzie.

******

Kilka nowych linków:
- hodowla Xori (czarne i arlekiny)
- hodowla Vestris (żółte, pręgowane, czarne, arlekiny i błękitne)
- hodowla Shepherdland (czarne i arlekiny)

6 grudnia 2009

To nasz ostatni weekend wystawowy w sezonie 2009. Był on dla nas bardzo udany, MARCELLO Moloseum z dwóch międzynarodowych wystaw na Słowacji w miejscowości Nitra przywiózł dwa wnioski CAJC, zapoczątkowyjąc tym samym drogę do młodzieżowego championatu Słowacji :). Ten sukces cieszy mnie podwójnie, bo był to pierwszy wyjazd Marcella tylko z moim mężem. Spisali się obaj na medal :))).

Aktualizacje w Kalendarium 2009.
Aktualizacje w Kalendarium 2010, nowy miesiąc wrzesień oraz dużo poprawek i uzupełnień w poprzednich miesiącach.

4 grudnia 2009

Miniony weekend spędziliśmy na Węgrzech dzięki czemu MARCELLO Moloseum ukończył Młodzieżowy Championat Węgier :))).

Przy okazji podziwialiśmy zabytkowy Budapeszt listopadową porą, czego owocem jest nowa galeria zdjęć.

21 listopada 2009

W zeszły weekend MARCELLO Moloseum zadebiutował w klasie pośredniej i jednocześnie rozpoczął dorosły championat Polski :) uzyskując na międzynarodowej wystawie w Kielcach pierwszy wniosek CWC.

******

Również w zeszły weekend, obaj chłopcy, przeszli podstawowe badania kardiologiczne z świetnymi wynikami :). Można je zobaczyć w zakładkach Zdrowie: Manteufla i Marcello.

******

Kolejna aktualizacja w wynikach PDDN 2009 oraz PLDN - Europa 2009.

******

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Kielce.
Aktualizacje w Kalendarium 2010, nowy miesiąc sierpień oraz trochę poprawek w poprzednich miesiącach.

14 listopada 2009

Sezon wystawowy zbliża się ku końcowi. Przed nami juz tylko trzy wystawy: w Kielcach, Budapeszcie (Węgry) i Nitrze (Słowacja). Tymczasem dotarły do nas dyplomy championatów MARCELLO Moloseum: Młodzieżowego Championa Austrii i Polski.

13 listopada 2009

Mała reorganizacja w dziale Ranking Doga. Konkursy Polskie Derby Doga Niemieckiego 2009 i Polska Liga Doga Niemieckiego - Europa 2009 dobiegają końca, pojawiła się kolejna aktualizacja w wynikach. Ścisłym faworytem obu konkursów pozostaje czarna sunia MICHELLE MA BELLE Balao i ustalone przez nią rekordy w punktacji będą chyba trudne do pobicia w następnym sezonie :).

Tymczasem zapraszam do zapoznania się z zasadami konkursów na sezon wystawowy 2010.
Zmiany są niewielkie. Najważniejsze to:
- pojawienie się oprócz konkurencji indywidualnych dla poszczególnych psów, konkurencji hodowlanych
- zaproszenie do udziału w konkursach psów z zagranicy
- ścisłe uzależnienie od ilości uczestników podziałów psów na grupy związane z płcią i umaszczeniem w obrębie poszczególnych grup wiekowych

Przy okazji przebudowy zakładki Ranking Doga pojawiły się archiwalne wyniki z Rankingów Klubu Doga Niemieckiego z lat: 2007, 2006 i 2005.

10 listopada 2009

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Poznań.
Aktualizacje w Kalendarium 2010, nowy miesiąc lipiec oraz trochę poprawek w poprzednich miesiącach.

5 listopada 2009

Dziś trochę nowości w galerii Opki. Rudzielec na tle jesiennych pejzaży, w galerii Jesienny Kameleon oraz wspomnienie tegorocznej wiosny w galerii W zawilcowym gaju.

Aktualizacje w Kalendarium 2010, nowy miesiąc czerwiec oraz trochę poprawek w poprzednich miesiącach.

4 listopada 2009

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009. W następnym tygodniu pojawią się zasady konkursów PDDN 2010 oraz PLDN - Europa 2010. Tymczasem przypominam jeszcze o nadsyłaniu brakujących kart ocen na tegoroczne konkursy.

3 listopada 2009

Galerie moich chłopaków mocno się już zakurzyły ;-), więc dziś trochę nowych zdjęć prawie 15 miesięcznego MARCELLO Moloseum i 3 i pół letniego MANTEUFLA Saxifragi
w ich galeriach.

Aktualizacje w Kalendarium 2009 oraz w Kalendarium 2010 (maj).

1 listopada 2009

Czubaszku, Bohunie, Simbusiu, Huraganie, Fiszko.... zawsze w pamięci [']

30 października 2009

Aktualizacje w Kalendarium 2009 oraz w Kalendarium 2010 (marzec-kwiecień).

******

Nowe linki:
- strona hodwli dogów czarnych i arlekinów z Lipkowego Rancza
- strona hodwli dogów błękitnych z Błękitnych Łąk
- strona hodwli dogów żółtych i pręgowanych Jessandrationi
- strona pręgowanego doga Taurusa-C Jag-Sza

25 października 2009

Wczorajsza wizyta na międzynarodowej wystawie w Wilnie zaowocowała ukończeniem przez MARCELLO Moloseum Młodzieżowego Championatu Litwy :)))

23 października 2009

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Pojawiła się ostatnia w tym roku nowa propozycja wystawowa: 13 grudnia CACIB - Belgrad (Serbia) [1,2,3]. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Zabrze.

******

Pojawiły się pierwsze dwa miesiące w Kalendarium 2010, pozostałe wkrótce :).

21 października 2009

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009.

18 października 2009

Dziś na wystawie krajowej w Zabrzu MARCELLO Moloseum uplasował się na lokacie II z oceną doskonałą wśród 4 konkurentów :).

******

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw:
Łódź - krajowa i wystawa klubowa; Zielona Góra; Wrocław; Rybnik i Legionowo.

11 października 2009

Dunaj nadal nam sprzyjał :). Na wystawie klubowej - doga niemieckiego "Middle European Special Great Dane Show" w Bratysławie MARCELLO Moloseum II/4 doskonały.

Dzień później, również w Bratysławie, na Światowej Wystawie Psów 2009 - II/9 doskonały :)))))... czyli vice Młodzieżowy Zwycięzca Świata. Ogromnie się z tego sukcesu cieszymy.

6 października 2009

Miniony weekend spędziliśmy z MARCELLO Moloseum na wystawach nad modrym Dunajem :). Najpierw w miejsowości Komárom na Węgrzech, a potem w Tulln w Austrii.
Bilans tej wycieczki to:

3xCAJC, Naj.Junior, Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Doga Austrii 2009,
III/BIS Junior Klubu Doga Austrii,
Młodzieżowy Zwycięzca Austrii 2009 (Bundesjugendsieger 2009),
Crufts Qualification 2010 oraz ukończony Młodziezowy Championat Austrii :D
.

Mamy nadzieję że w najbliższy weekend, na Wystawie Światowej w Bratysławie, Dunaj będzie nam również sprzyjał :).

******

Aktualizacje w Kalendarium 2009. W najbliższym tygodniu pojawi się Kalendarium 2010.

24 września 2009

Aktualizacja w rezultatach PLDN - Europa 2009.

******

Co raz bardziej zauważam, że w pierwszej edycji konkursów PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009 mam głównie problem z tym, że wszyscy są przyzwyczajeni do trochę innej formy tej zabawy. Wciąż pojawiają się osoby które chciałyby dołączyć jeszcze w tym sezonie do zabawy. Dlatego tak w skrócie przypominam zasady:
Podstawowa różnica, między tymi konkursami a tradycyjnym rankingiem właśnie w tym że do tych konkursów zgłaszamy się "z góry" czyli na początku danego sezonu wystawowego. Jeżeli pies jest zgłoszony do końca lutego, to w jego rezultacie mogą się pojawić wyniki z wystaw z całego roku. Natomiast jeżeli zgłasza się później, to liczą mu się tylko rezultaty na miesiąc przed terminem zgłoszenia do konkursu (w tym roku ze względu na małą znajomość zasad tej zabawy liczą się wyniki na 2 miesiące wstecz). Wcześniejsze nie są brane pod uwagę. Czyli można zgłosić się również później niż w lutym, tylko jest to mniej opłacalne. Wyniki są w miarę moich możliwości na bieżąco uzupełniane.
Konkurs ma dwie wersje: Derby i Ligę, psa można niezależnie zgłosić do obu. Pierwsza obejmuje wyniki tylko z wystaw polskich. Druga obejmuje zarówno wyniki z polskich wystaw jak i zagranicznych. Warunek, muszą to być wystawy pod patronatem FCI (Międzynarodowej Federacji Kynologicznej). Aby rezultat psa został uwzględniony w ostatecznym rozliczeniu konkursu Polska Liga Doga Niemieckiego, w jego wynikach z wystaw muszą być minimum 3 rezultaty z zagranicy (w sezonie 2010 dla udziału psa z zagranicy warunkiem będzie udział w 3 polskich wystawach). Przy czym jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony nic strasznego się nie dzieje, po prostu nie uzyskuje się lokaty w konkursie. To tak w skrócie :).
...i zapraszam jeszcze w tym roku do dołączenia do zabawy, szczególnie szczenięta i weteranów :))).

23 września 2009

W miniony weekend MARCELLO Moloseum zawitał na wystawę klubową doga niemieckiego w Łodzi, gdzie w stawce czterech arlekinowych młodzieńców uplasował się na lokacie II z oceną doskonałą :). Młodzieżowym Klubowym Zwycięzcą Roku został jego przyrodni brat NALDO Moloseum oraz jego siostra NANCY Moloseum, z czego bardzo się cieszymy :))).

Przy okazji serdecznie dziękuję znajomym za zdjęcia Marcella :).

******

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009, a jutro w rezultatach PLDN - Europa 2009. Wyniki PDDN nie uwzględniają rezultatów z niedzielnej wystawy klubowej - będą dodane w nastepnym tygodniu.

19 września 2009

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Warszawa i Chorzów.

******

W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Hiszpanie i Włosi. W następnej kolejności pojawią się Białorusini.

18 września 2009

Dziś przyszedł do nas długo wyczekiwany dyplom MANTEUFLA Saxifragi
- Międzynarodowego Championa Piękności FCI :))).

******

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009.W najbliższym tygodniu każdy z uczestników otrzyma zestawienie dotychczasowych swoich wyników, żeby się upewnić że nic mi nie umknęło w związku z tą dłuższą przerwą w aktualizacjach.

14 września 2009

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Sopot, Nowy Targ, Toruń, Radom, Białystok, Przemyśl i Włocławek.

******

W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Niemcy

******

Nowości w Linkach: adres do odświeżonej strony hodowli Mały Smok, oraz do strony hodowli z Krainy Otwartych Okiennic i prywatnej strony pręgowanego reproduktora OLINKA Czarnoksiężnika z Archipelagu.

11 września 2009

Serdecznie przepraszam wszystkich oczekujących na aktualizację zarówno w wynikach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009 jak i Kalendarium 2009. Niestety moje możliwości czasowe zostały mocno ograniczone ze względu na dość aktywny powrót do pracy zawodowej. W związku z tym proszę się jeszcze uzbroić w odrobinę cierpliwości :). W najbliższym tygodniu powinnam nadrobić zaległości i odpowiedzieć na wszystkie maile.

6 września 2009

Dziś MARCELLO Moloseum przywiózł kolejny złoty medal z krajowej wystawy w Przemyślu. Czym ucieszył naszego synka, bo ten przeżywa niekończącą się fascynacje tymi błyskotkami :).

Ten medal również mnie bardzo ucieszył :), bo jest to jednocześnie ostatni potrzebny wniosek do ukończenia Młodzieżowego Championatu. Czyli od dziś MARCELLO Moloseum jest Młodzieżowym Championem Polski :))).

23 sierpnia 2009

Ten weekend spędziliśmy w Czechach w miejscowości Zvole nad Pernstejnem na dwóch ważnych wystawach:

Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego w Czechach; na której MARCELLO Moloseum uzyskał lokatę I/6 z oceną doskonałą oraz tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu Czech :))).

oraz Europejskiej Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego EuDDC; na której MARCELLO Moloseum uzyskał lokatę III/7 z oceną doskonałą co również jest dla nas dużym sukcesem :))).

12 sierpnia 2009

Z początkiem sierpnia nasze podrostki miały swój ważny dzień :): nasz synek Borysek skończył już pół roczku, zaś Marcello dziś obchodzi swoje pierwsze urodziny.

Chłopaki pozdrawiają świątecznie :D.

7 sierpnia 2009

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009.

6 sierpnia 2009

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z wystaw: Mozart Trophy (wystawa specjalistyczna), Salzburg, Innsbruck - sobota i niedziela (Austria), Saint Gall - sobota i niedziela (Szwajcaria), Litoměřice (Czechy), Szolnok specjalistyczna i krajowa (Węgry), Druskininkai, Plunge i Palanga (Litwa) oraz Legnica, Chojnice i Zakopane.
Aktualizacje w Kalendarium 2008. Uzupełnienia w wynikach z wystaw: Salzburg, Innsbruck - sobota i niedziela (Austria), Saint Gall (Szwajcaria).

******

Ważny do odnotowania w tych wynikach z wystaw jest fakt, że na wystawie krajowej 2.08.2009 w Zakopanym czarna suczka MICHELLE MA BELLE Balao została Zwycięzcą całej wystawy stając na I lokacie finałowej trójki Best in Show (BIS) !!!.

******

Aktualizacje w Kalendarium 2009 i w wynikach PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009 pojawią się jutro.

1 sierpnia 2009

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009.

******

Pojawiły się szczegółowe informacje odnośnie wystwawy klubowej doga niemieckiego w Austrii - ulotka str.:1, 2, 3.

******

W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Rumuni, kolejna lista która się pojawi będzie zawierała sędziów z Niemiec. Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Gdynia, Nowy Sącz, Będzin i Koszalin.

21 lipca 2009

MARCELLO Moloseum rozpoczął starania o kolejne dwa młodzieżowe championaty przywożąc po jednym wniosku CAJC z wystaw międzynarodowych na Węgrzech (Szombathely) i w Austrii (Oberwart) :))). W drodze powrotnej podziwialiśmy urokliwe morze słoneczników będące wizytówką tych okolic o tej porze roku:

Troszkę więcej dżungli słonecznikowej w pierwszej galerii letniej z tego roku. Plus kilka zdjęć z ringu w Oberwart.

******

W tym tygodniu aktualizacje w Kalendarium 2009 i w wynikach PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009 dopiero w sobotę.

17 lipca 2009

Termin zgłoszeń na EuDDC (Wystawę Klubową Doga Niemieckiego organizowana przez Europejską Federację Klubów Doga Niemieckiego, w tym roku odbywającą się w Czechach) został przedłużony do 24 lipca :).

16 lipca 2009

W zeszły weekend MARCELLO Moloseum pokazał się na międzynarodowej wystawie w Warszawie gdzie uplasował się na II lokacie z oceną doskonałą wśród pięciu konkurentów :).

Z tej okazji w galerii Marcello pojawiło się trochę zdjęć z tej wystawy oraz pierwsze zdjęcia w galerii z okresu młodzieńczego.

******

W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Węgrzy, kolejna lista która się pojawi będzie zawierała sędziów z Rumunii.

15 lipca 2009

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009. Pojawił się podział na kolory w klasach młodzieży i psów dorosłych w PDDN 2009. W ciągu najbliższych dwóch tygodni mogą pojawić się opóźnienia w aktualizacji wyników, ponieważ zamierzam zrealizować trochę urlopowych planów :).

******

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Ustroń, Gorzów Wlkp., Olsztyn i Warszawa.

8 lipca 2009

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009. W najbliższym tygodniu pojawi się podział na kolory w klasach młodzieży i psów dorosłych w PDDN 2009.

******

Pojawiły się szczegółowe informacje odnośnie wystwawy klubowej doga niemieckiego w Niemczech (DDC).

******

W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Austriacy, w kolejnym tygodniu pojawią się Węgrzy.
Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z wystaw: Dortmund i Saarbrücken (Niemcy), Timisoara - sobota, niedziela i klub molosów (Rumunia), Praga (Czechy), Banská Bystrica i Bratysława - sobota i niedziela (Słowacja), Nagylengyel i Jászberény (Węgry).
Aktualizacje w Kalendarium 2008. Uzupełnienia w wynikach z wystaw: Dortmund wiosenny i jesienny - wystawa międzynarodowa i krajowa oraz Saarbrücken (Niemcy), Timisoara - sobota i niedziela (Rumunia).

3 lipca 2009

W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Słowacy, w kolejnym tygodniu pojawią się Austriacy. Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Kraków.

******

Pojawiły się szczegółowe informacje odnośnie wystwawy klubowej doga niemieckiego na Węgrzech oraz obsada sędziowska na wystwawę klubową doga niemieckiego w Polsce.

******

Nowe linki: do hodowli dogów czarnych i arlekinów Serenczas, gdzie aktualnie przyszły na świat szczenięta :) oraz do odświeżonej strony Dylana Hyperion vel Blackiego :).

1 lipca 2009

Deszczowa sobota na międzynarodowej wystawie w Krakowie była dla nas bardzo udana: MARCELLO Moloseum I/4 doskonały, Zwycięsca Młodzieży i Najlepszy Junior. Zwycięzcą Rasy przerodni brat BOREE-ATOS D'Iskandar, to był dzień synów MANOLO :))).

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009.

25 czerwca 2009

W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Czesi, w kolejnym tygodniu pojawią się Słowacy. Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Szczecin.

24 czerwca 2009

Kolejna wizyta MARCELLO Moloseum na Litwie, tym razem na krajowej wystawie w Marijampole, zaowocowała wynikiem I/2 doskonały, CAJC :))).

******

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009.

17 czerwca 2009

W zeszły weekend obaj chłopcy prezentowali się na krajowej wystawie w Kaliszu. Efektem tego jest kolejny wniosek CWC otrzymany przez Manteufela i jego nowego handlera - Krzysia oraz II lokata z oceną doskonałą Marcella :).

******

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009.

******

W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Litwini.
Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Kalisz, Lublin i Racibórz.

10 czerwca 2009

W miniony weekend mimo koszmarnych warunków atmosferycznych wróciliśmy z wystawy w Kownie na Litwie w wyjątkowo dobrych humorach. MARCELLO Moloseum I/3 dosk, CAJC, Best Junior i BOB :))).

Tym samym rozpoczeliśmy starania o Młodzieżowy Championat Litwy.

******

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009. Ze względów organizacyjnych kolejne aktualizacje w wynikach będą pojawiać się najpóźniej w środy, a nie jak wcześniej w poniedziałki. W dalszym ciągu zapraszam do udziału w obu konkursach.

******

W dziale Kalendarium pojawiła się nowa zakładka: Lista sędziów. Będzie tam można odnaleźć alfabetyczne listy sędziów z różnych krajów wraz z odnośnikami do wystaw na których sędziowali dogi niemieckie. Jako pierwsza pojawiła się lista sędziów z Polski. Wkrótce kolejne :).

******

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z wystaw w: Płocku i Wałbrzychu oraz Satu Mare - sobota i niedziela (Rumunia) i České Budějovice (Czechy).

******

Aktualizacja w Kalendarium 2008. Uzupełnienia brakujących stawek i rezultatów z wystaw w: České Budějovice (Czechy) - specjalistyczna oraz międzynarodowa.

******

Nowe linki: hodowle dogów Amor Gold Wing, i Exquisite Dog
oraz strona pięknego pręgusa :) TIGER-C FOR ANA Jag-Sza.

5 czerwca 2009

Zapraszam do zapoznania się z zasadami Rankingu Doga Niemieckiego na sezon wystawowy 2009 (ranking pod patronatem Polskiego Klubu Doga Niemieckiego).

******

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Leszno, Radom, Krosno i Słupsk.

3 czerwca 2009

Debiut dziewięciomiesięcznego MARCELLO Moloseum w klasie młodzieży w Polsce był dla nas wyjątkowo udany :))). Uzi na wystawie krajowej w Krośnie najpierw pokonał konkurenta w swojej klasie, uzyskując tytuł Zwycięscy Młodzieży. Następnie otrzymał tytuł Najlepszego Juniora i stając do porównania z dorosłymi psami ostatecznie otrzymał również tytuł Zwycięscy Rasy (BOB).

******

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009. Ze względu na awarię komputera troszkę opóźniona za co serdecznie przepraszam uczestników. Jeżeli ktoś zgłaszał się, a nie odnalazł się w dzisiejszej aktualizacji, proszę o pilny kontakt. Przypominam, że można w dalszym ciągu dołączyć do obu konkursów. Jednak aktualnie nowi uczestnicy będą mieli uwzględniane w punktacji tylko rezultaty z wystaw które odbyły się od momentu zgłoszenia. Wcześniejsze wyniki z tego roku nie będą brane pod uwagę.

29 maja 2009

Zapraszam do zapoznania się z pełnymi wynikami Rankingu Doga Niemieckiego z sezonu wystawowego 2008 (ranking pod patronatem Polskiego Klubu Doga Niemieckiego). Przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i gratuluję osiągniętych rezultatów :))). Szczególnie gratuluję zdobywcy Grand Prix (największa ilości punktów wśród wszystkich uczestniczących psów) - RUMURKOWI z Błękitnych Wydm wł. Anna Kurz, Piotr Adamek oraz błękitnej weterance JASMIN Medium wł. Anna Pyziak :))).

******

Aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009. Ze względu na pomyłkę w punktacji za tytuł NDSwR/NDPwR na wystawie międzynarodowej w tabeli konkursu PDDN 2009, następiła drobna korekta. Tytuł ten na wystawie międzynarodowej nie jest punktowany, jego wartość wliczona jest w punktację wniosku CACIB. Odpowiednie korekty w punktacji w konkursie PDDN 2009 zostały już naniesione.

******

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Opole, Dobre Miasto, Łódź, Bydgoszcz, Jelenia Góra i Bytom.

25 maja 2009

Dziś aktualizacja w rezultatach: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009. Przypominam, że tylko osoby zgłoszone do końca maja będą mogły uwzględnić w swoim wyniku rezultaty z wystaw z okresu styczeń - maj. Późniejsze zgłoszenia będą obejmowały tylko rezultaty z bieżących wystaw. Jednocześnie, w związku z licznymi prośbami, wydłużam termin nadesłania kopii kart ocen. Przy zgłoszeniach do końca maja można je dosłać później niż samo zgłosznie (do 15 czerwca), zaś przy potwierdzaniu kolejnych wyników w terminie do miesiąca od dnia wystawy (a nie jak wcześniej 2 tygodni). Serdecznie zapraszam tych mniej zdecydowanych. Na dzień dzisiejszy aby dołączyć do zabawy wystarczy przesłać na podane maile zgłoszenie psa wraz z wymienionymi dotychczasowymi rezultatami z wystaw. Wszelkie szczegółowe informacje oczywiście w zakładce Ranking Doga.

22 maja 2009

Właśnie ukazał się pierwszy numer z 2009 roku Biuletynu Klubu Doga Niemieckiego w Polsce. W tym numerze na okładce nasz MANTEUFEL Saxifraga z łódzką ławeczką Tuwima :).

Na stronie 8, kolejny mój artykuł z cyklu: "Z dogiem na zagranicznych ringach... Część II - CZECHY". Zapraszam do lektury :). Biuletyn do nabycia oczywiście za pośrednictwem Klubu Doga Niemieckiego w Polsce.

******

W tym numerze biuletynu zostały również opublikowane wyniki Rankingu Klubu Doga Niemieckiego 2008 (prowadzonego pod patronatem Polskiego Klubu Doga Niemieckiego). Miło nam oznajmić, że MANTEUFEL Saxifraga zajął I Miejsce w Rankingu Wystawowym Psów Dorosłych 2008 w kategorii psy czarne i arlekiny :))), uzyskując 738pkt.

******

Nowe link do świeżo powstałej hodowli dogów czarnych i błękitnych Z Pałacu Ludwiki, gdzie aktualnie przyszedł na świat miot z bardzo ciekawego skojarzenia :).

******

Dalsze aktualizacje w Kalendarium 2009 - listopad i grudzień oraz drobne uzupełnienia w poprzednich miesiącach.

18 maja 2009

Zgodnie z zapowiedzią pojawiły się dziś pierwsze rezultaty: PDDN 2009 i PLDN - Europa 2009. Serdecznie zapraszam tych mniej zdecydowanych. Dołączyć do zabawy można przez cały rok, ale tylko osoby zgłoszone do końca maja będą mogły uwzględnić w swoim wyniku rezultaty z wystaw z okresu styczeń - maj. Późniejsze zgłoszenia będą obejmowały tylko rezultaty z bieżących wystaw.

17 maja 2009

Z krajowej wystawy w Druskiennikach na Litwie przywieźliśmy tą uroczą rozetkę i dobry humor :). Manteufel w klasie championów lokata I, ocena doskonała i wniosek CAC. Marcello zadebiutował w klasie młodzieży, prezentując się w stawce dużo starszych psów, uzyskał lokatę II i ocenę doskonałą :).

******

Zostały naniesione ostatnie poprawki w tabeli punktacji Polskiego Derby Doga Niemieckiego i Polskiej Ligi Doga Niemieckiego. Dziękuję za wyłapanie błędów i nieścisłości :) oraz serdecznie zapraszam do zabawy. Jutro pojawią się pierwsze rezultaty.

13 maja 2009

Dziś 3 urodziny MANTEUFELA Saxifragi :))))). A tak prezentuje się nasz solenizant:

W najbliższym czasie Tofik stanie na ringu razem ze mną po raz sześćdziesiąty. W związku z tym z specjalną dedykacją dla mojego diabełka, za wszystkie trudy dalekich podróży i niewygody wystawowego życia, chciałam przedstawić propozycję dwóch nowych konkursów dla miłośników wystaw. Dziękuję za pomoc w opracowaniu zasad równie zakręconym na punkcie tego aspektu kynologii znajomym: Alicji Mech, Sylwii Matulewskiej i Klaudii Karłowicz. Zapraszam do zakładki Ranking Doga gdzie można odnaleźć więcej szczegółów.

******

Dalsze aktualizacje w Kalendarium 2009 - październik i drobne uzupełnienia w poprzednich miesiącach.

9 maja 2009

W słonecznej Timisoarze na Rumunii MANTEUFEL Saxifraga ukończył Interchampionat zdobywając ostatni brakujący wniosek CACIB, a przy okazji otrzymując również Zwycięstwo Rasy i Championat Rumunii. Bardzo jestem dumna z mojego Tofika :))).

Tymczasem MARCELLO Moloseum pokazał się po raz ostatni w klasię szczeniąt. Pierwszego dnia wystawy stanął na II lokacie na BIS Szczeniąt Klubu Molosa :). Drugiego dnia razem z Manteuflem prezentował się na wystawie międzynarodowej otrzymując I lokatę, ocenę wybitnie obiecującą i tytuł Najlepszego Szczenięcia.

******

Dalsze aktualizacje w Kalendarium 2009 - wrzesień i drobne uzupełnienia w poprzednich miesiącach.

30 kwietnia 2009

Ostatnią niedzielę kwietnia spędziliśmy na międzynarodowej wystawie w Opolu.

MARCELLO Moloseum otrzymał ocenę wybitnie obiecującą, pierwszą lokatę oraz tytuł Najlepszego Szczenięcia. MANTEUFEL Saxifraga w klasie championów otrzymał ocenę doskonałą z lokatą drugą.

******

Mamy baner dla naszej stronki. Dziękuję Iza :).

W dwóch rozmiarach można go odnaleźć w zakładce Linki.

******

Nowe linki: odświeżona strona hodowli Platinum oraz strona czarnej dożycy Xenyanny Akwaforty vel Yanny i żółtej dożycy Espanii Sarii.

******

Dalsze aktualizacje w Kalendarium 2009 - sierpień i drobne uzupełnienia w poprzednich miesiącach. Stawki psów i wyniki z wystaw w: Grudziądzu, Inowrocławiu, Lublinie i Częstochowie; Mikołajowie (Ukraina), Mako i Szilvásvárad (Węgry).

19 kwietnia 2009

Ukazał się ostatni numer z 2008 roku biuletynu Klubu Doga Niemieckiego w Polsce. W tym numerze pojawił się na stronie 3, mój pierwszy artykuł z cyklu: "Z dogiem na zagranicznych ringach... Część I - LITWA" oraz jesienna reklama Manteufela.

Zapraszam do lektury :). Biuletyn do nabycia oczywiście za pośrednictwem Klubu Doga Niemieckiego w Polsce.

******

Nowe linki: hodowle dogów Ze Smoczego Raju, i Na Szlaku Kormorana oraz odświeżone strony hodowli Arhus i Quel'Thalas; blog czarnego doga El Corazon Modry Efekt; Flat Coated Retrivery hodowli Moloseum :)

******

Dalsze aktualizacje w Kalendarium 2009 - lipiec i drobne uzupełnienia w poprzednich miesiącach. Stawki psów i wyniki z wystaw w: Mlada Boleslav (Słowacja) oraz Dreznie (Niemcy).

******

Aktualizacja w Kalendarium 2008. Uzupełnienia brakujących stawek i rezultatów z wystaw w: Mlada Boleslav (Słowacja) - specjalistyczna oraz międzynarodowa.

12 kwietnia 2009

Dalsze aktualizacje w Kalendarium 2009 - ostatni weekend maja i czerwiec. Stawki psów i wyniki z wystaw w: Legionowie ,Nitrze - specjalistyczna i krajowa (Słowacja), Luxemburgu (Luxemburg), Kiskunfélegyháza (Węgry), Berlinie (Niemcy), Ostrawie (Czechy), Wieselburg (Austria).

******

Aktualizacja w Kalendarium 2008. Uzupełnienia brakujących stawek i rezultatów z wystaw w: Nitrze - czerwcowa i listopadowa (Słowacja) , Mińsku - sobota i niedziela (Białoruś), Luxemburgu (Luxemburg).

6 kwietnia 2009

W miniony weekend moi chłopcy pokazali się na krajowej wystawie w Ostrawie, w Czechach. MANTEUFEL po półrocznej przerwie w wystawach pokazał się bardzo ładnie w klasie championów uzyskując ocenę doskonałą i rezerwowy wniosek CAC. Tym samym rozpoczął championat Czech. MARCELLO już całkiem śmiało stanął na ringu i uzyskał ocenę wybitnie obiecująco z pierwszą lokatą. Bardzo jestem z obu panów dumna :).

******

Dalsze aktualizacje w Kalendarium 2009 - miesiąc maj. Najciekawsza propozycja tego miesiąca, dla miłośników dogów, to Specjalistyczna Wystawa Doga Niemieckiego na Węgrzech.

więcej szczegółów w kalendarium 2009

2 kwietnia 2009

Wyruszyliśmy w poszukiwaniu wiosny...relacja z tej wyprawy w Galerii - wiosna 2009. Z tej okazji pojawiły się również nowe zdjęcia w galerii Marcello.

******

Dalsze aktualizacje w Kalendarium 2009 - miesiąc kwiecień.

31 marca 2009

Aktualizacja w Kalendarium 2009 (miesiąc marzec). Stawki psów i wyniki z wystaw w: Lesznie, Drzonkowie, Jarosławiu i Katowicach; Munchen i Offenburg (Niemcy); Graz (Austria), Wilnie - sobota i niedziela (Litwa).

******

Aktualizacja w Kalendarium 2008. Uzupełnienia brakujących stawek i rezultatów z wystaw w: Wilnie - sobota, niedziela i wystawa klubowa (Litwa); Munchen i Offenburg (Niemcy).

26 marca 2009

W zeszły weekend Marcello zadebiutował w klasie szczeniąt na międzynarodowej wystawie w Katowicach uzyskując ocenę obiecującą. Pierwsze kroki na ringu wystawowym mamy już za sobą :)...

******

Na stronie w zakładce Manteufla - Zdrowie pojawił się wynik prześwietlenia stawów biodrowych. Miło mi poinformować, że Manteufel uzyskał wpis do rodowodu HD - B/B..

******

Aktualizacja w Kalendarium 2009 (miesiąc luty). Stawki psów i wyniki z wystaw w: Rzeszowie i Bydgoszczy, Kijowie (Ukraina), Brnie - sobota i niedziela (Czechy), Rheinberg (Niemcy), Fribourg - sobota i niedziela (Szwajcaria), Panevezys (Litwa).

******

Aktualizacja w Kalendarium 2008. Uzupełnienia brakujących stawek i rezultatów z wystaw w: Żytomierzu, Berdyczowie i Kijowie - sobota i niedziela (Ukraina); Rheinberg (Niemcy); Fribourg - sobota i niedziela (Szwajcaria); Kownie i Panevezys (Litwa); Brnie (Czechy); Toruniu.

17 marca 2009

Aktualizacja w Kalendarium 2009 (miesiąc styczeń). Stawki psów i wyniki z wystaw w: Olomouc (Czechy), Ljubljanie i Tromostovje (Słowenia), Nurynberdze (Niemcy), Kownie (Litwa), Trencinie (Słowacja) i Głogowie.

******

Aktualizacja w Kalendarium 2008. Uzupełnienia brakujących rezultatów z wystaw polskich w: Szczecinie, Słupsku, Chorzowie, Wrocławiu i Legionowie.

******

W zakładce Linki pojawił się nowy adres: strony błękitnej dożycy AISZY Rudimentum.

8 marca 2009

Simba 24.03.1997 - 08.03.2005

To już 4 lata... my wciąż pamiętamy i tęsknimy [']['][']

9 lutego 2009

Dziś w aktualizacjach mało kynologiczna informacja, lecz bardzo ważna w moim życiu :). Tydzień temu o 20.40 wieczorową porą, do naszego stadka dołączył mały ktoś - mój synek Borys :D.

Dzielę się z Wami moim szczęściem i radością :).

29 stycznia 2009

Dziś udało mi się, już prawie zakończyć, przebudowę strony związaną z pojawieniem się w naszym stadku MARCELLa Moloseum, w domu zwanego Uzielem vel Uzim a czasem Zazulem :).

Marcello (5 i pół miesiąca)

Zapraszam do jego nowopowstałej zakładki Marcello.

******

Przy okazji przebudowy strony troszkę odświeżyłam informacje w zakładce O Stronie oraz zmieniłam formę prezentacji Rodowodu Manteufla. Galerie obu chłopaków wymagają jeszcze pewnych uzupełnień, które mam nadzieję w najbliższej przyszłości zrealizować.

23 styczeń 2009

Dziś aktualizacja w Kalendarium 2008, w tym uzupełnienia brakujących stawek i rezultatów z wystaw polskich w: Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Lublinie, Łodzi (wystawa klubowa), Poznaniu (wystawa z przyznaniem tytułu Zwycięzca Polski 2008), Kielcach i Nowej Rudzie. Dalsze uzupełnienia list z wystaw zagranicznych w sezonie wystawowym 2008 oraz aktulizacja w kalendarium 2009 nastąpi wkrótce.

******

Kalendarium 2008 zostało dodatkowo wzbogacone o fotorelację z jesiennej wystawy w Legionowie.

******

W zakładce Linki pojawiły się nowe adresy: strony błękitnego doga TOGO z Błękitnych Wydm; strony hodowli Sfora Luanga, gdzie przebywa błękitny dog RODZYNEK z Błękitnych Wydm; strony hodowli psów siberian husky - Nordic Blue, naszej znajomej oraz strona bardzo utytułowanego, wspaniałego setera szkockiego gordona - NARISa Wiatr z Żurawiej Doliny, własności naszych przyjaciół dla których, tak samo jak dla nas, dalekie wyprawy na wystawy są wielką pasją :).

13 styczeń 2009

W styczniu Manteufel gości na kartce kalendarza wydawanego przez Polski Klub Doga Niemieckiego. W ostatnim czasie bardzo podoba reklama pojawiła się również w Almanachu Doga Niemieckiego na rok 2008 wydawanego przez Węgierski Klub Doga Niemieckiego. Zapraszam do obejrzenia obu reklam w zakładce Manteufel - Reklamy.

******

Dodatkowa porcja zdjęć Manteufela, zimowych i nie tylko, pojawiła się w jego Galerii - Dorosłość. Również zapraszam do obejrzenia.

******

W najbliższej aktualizacji odświeżenie informacji w Kalendarium Wystawowym

11 styczeń 2009

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w tegorocznym Rankingu Wystawowym 2008 - Doga Niemieckiego, patronowanym przez Klub Doga Niemieckiego w Polsce. Dla formalności przypominam ogólne zasady udziału w tym rankingu w zakładce Ranking Doga.

******

Aktualizacja w adresach stron internetowych w zakładce Linki. W tym trzy nowe strony: hodowoli dogów niemieckich Splendoria Vratislavia, żółtego doga FRANCISZKA z Marcyporęby oraz serwisu o dogach niemieckich naszej niezastąpionej fotoreporterki dożej - Cloudy :).

9 styczeń 2009

Czas podsumować miniony sezon wystawowy. MANTEUFEL Saxifraga ukończył trzy dorosłe championaty: litewski, mołdawski i polski. Brakujący dyplom Championa Polski właśnie do mnie dotarł i pojawił się na stronie.

Rozpoczęliśmy, a właściwie prawie zakończyliśmy Interchampionat, bo brakuje nam tylko odstępu czasu. Nasz zeszłoroczny bilans osiągnięć przedstawia się tak:

11 x CWC (CAC)
3 x res.CAC
5 x NDPwR (BOS)
6 x Zw.Rasy (BOB)
4 x CACIB

Sezon 2008 był już niestety zdecydowanie uboższy w wystawy niż sezon 2007. Musieliśmy go zakończyć bardzo wcześnie, bo już we wrześniu. Mający na świecie pojawić się mój synek :) troszeczkę wstrzymał nasze podróże, jak i opóźni rozpoczęcie sezonu 2009. Jednak przed nami nowe wyzwania i to nie tylko kynologiczne ;). Mam nadzieję, że w tym roku Manteufel zakończy interchampionat jak i może rozpocznie jeszcze inne dorosłe championaty. Zaś Marcello śmiało wydepta swoje własne ścieżki ringowe debiutując w klasie szczeniąt :).

******

Ostatnia nasza wystawa minionego sezon odbyła się we Wrocławiu w ostatni weekend września.

Zapraszam do mocno spóźnionej, ale za to bardzo bogatej w zdjęcia Galleri z tej wystawy.

7 styczeń 2009

Równo trzy lata temu, w równie mroźną i śnieżną zimę, wyruszyliśmy w podróż pod Opole by przywieźć do domu naszą zabiedzoną Opeczkę. Choć niezależna z niej dusza i nie raz daje nam w kość, cieszymy się, że jest z nami już trzeci rok... A tak wyglądał trzy lata temu nasz pierwszy wspólny spacer:

Zapraszam również do obejrzenia kilku nowych zdjęć Opki w jej Galerii z minionej jesieni.