23 grudnia 2010

No i znowu utknęłam z aktualizacjami... a to z powodu kolejnych duuużych zmian w naszym życiu i stadku :). Aktualnie nie mam praktycznie dostępu do internetu w związku z tym coś więcej o tych zmianach napiszę po Świętach :), a na razie:

Jednocześnie przepraszam wszystkich uczestników konkursów PDDN 2010 i PLDN - EUROPA 2010 za tegoroczne perypetie z prezentacją wyników na bieżąco. Konkursy zostaną w związku z tymi opóźnieniami podsumowane dopiero w pierwszym tygodniu lutego, a więc karty ocen można nadsyłać do 31 stycznia. Mam nadzieję że po tegorocznych przeżyciach rok 2011 będzie dla mnie bardziej łaskawy i tym razem nie będę miała takich opóźnień które po nawarstwieniu się są trudne do wyprostowania.

28 listopada 2010

Zgodnie z zapowiedzią reaktywacja zakładki Z Ringu :). Zaczynam od uzupełnienia listopadowych wieści:

Z RINGU, czyli polskie dogi i ich sukcesy:
Na zagranicznych ringach w pierwszy listopadowy weekend
* mamy nowego Championa Rumunii, Grand Championa Rumunii i jednocześnie nowego polskiego Interchampiona:

ACANA za Smoczego Raju

Który z Międzynarodowej Wystawy w Cluj Napoca na Rumunii przywiózł również
tytuły Zwycięzcy Rasy. Gratulacje :))).

******

W zeszły weekend na najważniejszej w roku dla Chorwacji Międzynarodowej Wystawie Psów o tytuł Zwycięzcy Zagrzebia 2010 oraz klubowej wystawie molosów która jej towarzyszyła mieliśmy polskich reprezentantów :).

* Championat Chorwacji na tej wystawie ukończył EL CORAZON Modry Efekt, jednocześnie stając się rekordzistą w liczbie narodowych championatów uzyskanych przez doga niemieckiego w Polsce. Gratulacje :))) i czekamy na chętnego do pobicia tego osiągnięcia :D.

* Młodzieżowy Championat Chorwacji na tej wystawie ukończyła PANNA MIGOTKA Moloseum, jednocześnie otrzymując tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Zagrzebia 2010 :).


******************************************************

Na polskich ringach: w pierwszy listopadowy weekend odbyła się podwójna międzynarodowa wystawa w Poznaniu, gdzie w niedzielę przyznawano tytuł Zwycięzcy Polski. Mieliśmy tam młodziutką reprezentantkę dogów niemieckich na podium finałowych konkurencji, IV lokatę na BIS Baby drugiego dnia wystawy, uzyskała WANESCA Axedius

* z tej wystawy tytuł Zwyzięzcy Rasy przywieźli pierwszego dnia: OTTO vom Teufelsgrund i CASHMERE HEAVENLY BLUE Margarejro, drugiego dnia T'QUERO Z ARCHIPELAGU Magiczne Koło, KOLENDRA Korona Borealis i CASHMERE HEAVENLY BLUE Margarejro

* w drugi dzień poznańskiej wystawy przyznawano tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Polski 2010, który otrzymali: IZART Obrowska Tradycja, IDEA Obrowska Tradycja, BARCHETTA-D Jag-Sza, CASHMERE HEAVENLY BLUE Margarejro oraz tytuł Zwycięzcy Polski 2010, który otrzymali: T'QUERO Z ARCHIPELAGU Magiczne Koło, AKIRA ACRA Serenczas, ELVIS des Geants du Bocage, KOLENDRA Korona Borealis, ACHRAF Mersatino i ALICANTE Mersatino

* Młodzieżowy Championat Polski ukończyli: IBI Obrowska Tradycja, IDEA Obrowska Tradycja i IZART Obrowska Tradycja

******

po drugim weekendzie listopadowym i międzynarodowej wystawie w Kielcach powitaliśmy nową Interchampionkę:

KAMEA KrainaHDanes

Gratulacje :))).

Tutaj również mieliśmy doga niemieckiego na podium finałowych konkurencji,
II lokatę na BOG, uzyskał MARCELLO Moloseum

* z tej wystawy tytuł Zwyzięzcy Rasy przywiezli: ELEKTRA Jantarowa Saga
i MARCELLO Moloseum

* Championat Polski ukończyli: AREJAS Nuo Grazucio
i BITMONTE Platinum

* Młodzieżowy Championat Polski ukończyły: LILIANA z Janowskiego Wzgórza
i AGRAFKA Boni Mores

Gratulacje dla dogów, właścicieli i hodowców :))), więcej informacji na temat poszczególnych rezultatów tradycyjnie w zakładce Z Ringu.


KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010, oraz uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Kielce i Poznań - sobota oraz Poznań - niedziela.

16 listopada 2010

CO U NAS NOWEGO: Za nami niezwykle udany weekend który spędziliśmy na międzynarodowej wystawie w Kielcach. Przyczyniła się do tego nie tylko piękna pogoda jak na tę porę roku. W ringu MARCELLO Moloseum prezentowany przez Klaudię Karłowicz sięgnął po najwyższą notę, czyli oprócz wniosku CACIB otrzymał tytuł Zwycięzcy Rasy (BOB).
Dziękuję Klaudia za świetny pokaz handlingu :)))
.

Potem zawędrowaliśmy na ring honorowy:

... i tutaj mamy do odnotowania nasz największy dotychczasowy sukces
czyli II lokatę w konkurencji Best of Group (BOG)

A moja radość z tego osiągnięcia została zwielokrotniona dzięki tylu wyrazom uznania które dostaliśmy od znajomych na portalach internetowych jak i w innej formie. Serdecznie wszystkim dziękuję i strasznie cieszę się, że udało się nam dołączyć w tym roku do szczęśliwców którzy zaistnieli w konkurencjach finałowych na wystawach, a ten rok mam wrażenia dla dogów był bardzo dobry w tej kwestii :).

******

Na tej wystawie nie tylko my mieliśmy powody do radości... były ukończone championaty, interchampionat, radość hodowców z powodu sukcesów psów z ich przydomkiem i te mniejsze sukcesy ale jak dla wielu osób ważne. To wszystko dało mi dużą mobilizację do reaktywacji zakładki Z Ringu :). W najbliższych dniach postaram się zebrać sukcesy polskich dogów z pierwszych listopadowych weekendów. Oczywiście będę też uzupełnienia z miesięcy czerwiec - październik, ale to zajmie mi ciut więcej czasu.
Dziś zaś odrobinę prywaty ;), bo chciałam się pochwalić że to była udana wystawa również dla przyrodniej siostry Marcello czyli NANCY Moloseum która otrzymała wniosek CACIB wśród suń. Dorotko jeszcze raz powtórzę to był dzień twoich łaciatych - dziękujemy za Uzika :))).

12 listopada 2010

Zgodnie z zapowiedzią wziełam się ostro do roboty i nadrabiam kolejne zaległości :)

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010, oraz uzupełnienia w wynikach z polskich wystaw: Leszno, Kalisz, Lublin, Szczecin, Wałbrzych, Przemyśl, Ustroń, Olsztyn, Warszawa, Gdynia, Nowy Sącz, Koszalin - krajowa i specjalistyczna, Będzin, Chojnice, Zakopane, Legnica

Jednocześnie mam prośbę o informacje odnośnie stawek dogów niemieckich (mogą być bez rezultatów poszczególnych psów) na wystawach w Raciborzu i Gorzowie Wlkp. Niestety nie udało mi się je pozyskać i byłabym zobowiązana gdyby ktoś przesłał mi je na adres simbik25@gmail.com

10 listopada 2010

Uzupełnienia w informacjach zacznę od tego co się u nas dział przez ten czas gdy aktualizacji nie było czyli :):

CO U NAS NOWEGO:

12 sierpnia MARCELLO Moloseum skończył 2 latka
i jako w pełni dorosły pies prezentuje się tak:

W drugiej połowie sierpnia po intensywnym leczeniu uszkodzonego oka, wróciliśmy na ringi pełni obaw. Jednak był to powrót zakończony sukcesem :)))... w upalny sierpniowy weekend pojawiliśmy się najpierw w sobotę na Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego w Czechach: MARCELLO Moloseum III/3 doskonały w klasie championów, a potem w niedzielę na międzynarodowej wystawie w Bratysławie: MARCELLO Moloseum uzyskał wniosek CACIB ze Słowacji :)

******

Pod koniec sierpnia w hodowli Moloseum przyszły na świat nowe maluszki:

MIOT S Moloseum - ur. 28.08.2010

2/4 arlekiny, 4/2 czarne, 1 piesek merle

oraz po raz pierwszy w tej hodowli miot szczeniąt błękitnych i czarnych

MIOT T Moloseum - ur. 30.08.2010

2/2 błękitne, 6 czarnych samców

Na dzień dzisiejszy jest jeszcze dostępna część szczeniąt z tych miotów:

suczka arlekinkapiesek arlekin

TONY MONTANA MoloseumTONY MONTANA Moloseum

TULLIO MoloseumTITO Moloseum

Zainteresowanych maluszkami serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony
hodowli Moloseum oraz kontaktu z hodowcą :).
Dorota Kukla tel.692392521
email: moloseum@poczta.fm

******

Wrzesień był dla nas bardzo pracowity pod kątem wyjazdów na wystawy. W pierwszy weekend MARCELLO Moloseum pokazał się na międzynarodowej wystawie w Krakowie uzyskując pierwszą lokatę w klasie championów i wniosek CWC, tym samym ukończył dorosły Championat Polski :))) i tu serdeczne podziękowania dla współtwórcy tego sukcesu czyli Pauliny Roczniak, która zmagała się na ringu z moim uparciuchem :)

******

Kolejny wrześniowy weekend spędziliśmy na najważniejszej w roku wystawie dla miłośników dogów czyli Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego pod patronatem EuDDC, która odbyła się na Litwie.
Pierwszego dnia na Litewskiej Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego MARCELLO Moloseum uzyskał lokatę III z oceną doskonałą w klasie championów

Drugiego dnia na Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego pod patronatem EuDDC MARCELLO Moloseum uzyskał lokatę IV z oceną bardzo dobrą w klasie championów

******

Kolejny weekend ...to i kolejna wystawa klubowa :D, tym razem w naszym rodzinnym mieście Łodzi. Tutaj na Polskiej Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego MARCELLO Moloseum I/2 z oceną doskonałą i wnioskiem CWC w klasie championów.

******

Niestety tydzień później, ze względu na moje przeziębienie nie udało nam się dotrzeć na Austriacką Klubową Wystawę Doga Niemieckiego :(((... jednak zebraliśmy siły i w ostatnich dniach września stawiliśmy się na Europejskiej Wystawie Psów która w tym roku odbyła się na Słowenii.
Pierwszego dnia odbyła się Słoweńska Klubowa Wystawa Doga Niemieckiego, na której MARCELLO Moloseum w mocnej stawce championów uzyskał lokatę II z oceną doskonałą :))).
Drugiego dnia na Europejskiej Wystawie Psów, mimo moich dużych obaw związanych ze zmianą sędziego, MARCELLO Moloseum uzyskał lokatę III z oceną doskonałą w klasie championów:))) wśród niewielu ocen doskonałych jakie zostały przyznane przez fińskiego sędziego.
Muszę jeszcze dodać, że na tej wystawie Marcello wyjątkowo "błyszczał" na ringu:

A to dzięki świetnemu handlingowi Klaudii Karłowicz. Klaudia dziękuję za pomoc w wspólnej wyprawie oraz profesjonalne pokazanie Zazola :))).

******

Kolejne nasze wystawy to nieśmiały powrót MANTEUFLA Saxifragi na ringi :). Powrót całkiem udany ale jednak okupiony dość dużym stresem Tofika więc raczej dalej poczekamy już na debiut w klasie weteranów.
Zaczeliśmy od październikowej krajowej wystawy w Legionowie:

MANTEUFEL Saxifraga I/2 dosk, CWC, Zwycięzca

Kolejny występ już mniej udany ;-) mieliśmy na międzynarodowej wystawie w Poznaniu o tytuł Zwycięzcy Polski: MANTEUFEL Saxifraga dosk/6:

Na obu wystawach z moim diabełkiem Tofikiem :D zmagała się na ringu
Klaudia Karłowicz - dziękuję :)))
.

******

A dziś jesienno-zimową porą powoli zamieniamy się w domatorów :D

Jednak to jeszcze dla nas nie koniec sezonu wystawowego :D, przed nami jeszcze kilka wystaw w tym roku. Mam nadzieje że, ta mniejsza intensywność wyjazdów zaowocuje nadrobieniem zaległości na stronie i częstszymi aktualizacjami :).

4 listopada 2010

Tak dłuuuuugiej przerwy w aktualizacjach na stronie jeszcze nie miałam :-(. Przepraszam wszystkich fanów mojej wirtualnej twórczości, jak i przede wszystkim uczestników tegorocznych konkursów PDDN i PLDN. Jednocześnie nadmieniam, że konkursy jak najbardziej w tym roku dojdą do skutku, tylko uzupełnienie wyników zajmie mi trochę czasu. Sprawcą tego bałaganu i opóźnień, jest mały człowieczek który właśnie wszedł w niezwykle burzliwy okres swojego życia. Udowodnił mi, że największym życiowym wyzwaniem jest macierzyństwo :-D. Udało mu się nawet ujarzmić naszego największego indywidualistę domowego Tofika ;-)

21 lipca 2010

CO U NAS NOWEGO:
Oczko zaczeło się wreszcie powoli goić i próbujemy wrócić do normalności. Nazbierało się bardzo dużo zaległości w aktualizacjach związanych z informacjami z wystaw oraz z konkursami PDDN i PLDN. Proszę więc jeszcze o trochę cierpliwości i mam nadzieję, że do końca lipca uda mi się wszystko uzupełnić. Pierwsza duża aktualizacja w Kalendarium 2010. W następnej kolejności pojawią się brakujące wyniki z polskich wystaw. Później aktualizacja w wynikach PDDN i PLDN wraz z odpowiedziami na wszystkie maile dotyczące konkursów które w międzyczasie otrzymałam :).

21 lipca 2010

CO U NAS NOWEGO:
Oczko zaczeło się wreszcie powoli goić i próbujemy wrócić do normalności. Nazbierało się bardzo dużo zaległości w aktualizacjach związanych z informacjami z wystaw oraz z konkursami PDDN i PLDN. Proszę więc jeszcze o trochę cierpliwości i mam nadzieję, że do końca lipca uda mi się wszystko uzupełnić. Pierwsza duża aktualizacja w Kalendarium 2010. W następnej kolejności pojawią się brakujące wyniki z polskich wystaw. Później aktualizacja w wynikach PDDN i PLDN wraz z odpowiedziami na wszystkie maile dotyczące konkursów które w międzyczasie otrzymałam :).

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010.

7 lipca 2010

Miałam nadzieję, że kolejna aktualizacja będzie poświęcona fotograficznym wspomnieniom o Guciu... Jednak los nie dał nam wytchnienia po tych ciężkich przeżyciach. Nasz Uzi (MARCELLO Moloseum) miał uraz oka który w konsekwencji doprowadził do pęknięcia gałki ocznej. Dziś walczymy o uratowanie tego oczka i tu chciałabym bardzo serdecznie podziękować doktorowi Krzysztofowi Gerlakowi z łódzkiej lecznicy Animal, który późnym niedzielnym popołudniem podjął się zabiegu dzięki któremu to oko nadal Uzi ma. Przed nami jeszcze długie leczenie i kolejny zabieg ale liczymy, że to już koniec spotykających nas nieszczęść i że Uzi będzie jeszcze patrzył na świat dwojgiem swoich urokliwych błękitnych oczu.

Jednocześnie przepraszam wszystkich za brak odpowiedzi na maile i wstrzymanie wszelkich aktualizacji na stronie. Mam nadzieję że pod koniec tygodnia uda mi się troszkę te sprawy uporządkować.

28 czerwca 2010

Nigdy nie będziemy w stanie zapomnieć tupotu małych stupek, miękkiego futerka
i merdającego bez końca ogonka ...
okrutny los rozdzielił nas zbyt wcześnie i doświadczył bardzo boleśnie

Simbusiu opiekuj się naszym malutkim Guciem
DOLCE GUSTO Gattaca
5.02.2010 - 28.06.2010

24 czerwca 2010

CO U NAS NOWEGO:
Niestety czerwiec to dla nas bardzo ciężki miesiąc. Wyprawa do Rumunii z każdej strony okazała się pechowa. Dalsze wydarzenia były jeszcze bardziej dramatyczne. Nasz Gucio (DOLCE GUSTO Gattaca) miał bardzo ciężki wypadek. Stąd przerwa we wszelkich aktualizacjach i prosimy o mocne trzymanie kciuków za rehabiltację Gucia.

10 czerwca 2010

CO U NAS NOWEGO:
Nasi dzielni chłopcy :) w upalną niedzielę prezentowali się na międzynarodowej wystawie w Lesznie. Obaj staneli na tych samych lokatowych pozycjach :): MARCELLO Moloseum II/3 doskonały w klasie championów, a mały debiutujący DOLCE GUSTO Gattaca II/3 wybitnie obiecujący w klasie baby :))). Maga dziękujemy za pomoc w stawianiu pierwszych kroków na ringu grzywaczy i obiecujemy podciągnąć nasz handling :).

Z RINGU:
Na zagranicznych ringach
* mamy nowego Championa Białorusi: FUEGO Modry Efekt, który z Mińska przywiózł również dwa tytuły Zwycięzcy Rasy
* MAGNOLIA Flosculi St. Franciscus uzyskała tytuł Grand Prix Slovakia vítěz 2010

Na polskich ringach: po wystawie w Lesznie powitaliśmy nową Interchampionkę:

MICHELLE MA BELLE Balao

Gratulacje :))) i teraz czekamy może na jakiegoś pana doga,
bo na razie wciąż dziewczyny górą ;-).

* z tej wystawy tytuł Zwyzięzcy Rasy przywiozły: KOLENDRA Korona Borealis, MICHELLE MA BELLE Balao i GARIELL Margarejro

* Championat Polski ukończyli: HARSHA Oregon i VITTO-C Jag-Sza

* Młodzieżowy Championat Polski ukończyli: CALIMBRA Platinum i JAROD Balao

Gratulacje dla dogów, właścicieli i hodowców :))), więcej informacji na temat poszczególnych rezultatów tradycyjnie w zakładce Z Ringu.


KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Pojawiła się informacja o obsadzie sędziowskiej na Klubowej Wystawie Doga Niemieckiego w Polsce. Wyniki z ostatnich wystaw zostaną uzupełnione w następnym tygodniu.


RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010, ze względu na nasz wyjazd do Rumunii pojawią się z opóźnieniem, dopiero w następnym tygodniu. Jednak dzięki temu jest jeszcze ostatnia szansa na dołączenie do konkursów na pełnych zasadach. Po tym terminie nadal można się zgłaszać ale wtedy rezultaty psa liczą się tylko na miesiąc wstecz od daty zgłoszenia. Regulamin zabawy można odnaleźć TUTAJ.


LINKI: Nowe link do prywatnych stron dogów:
Candy Great Dane & Thor Myśliwi Wodana i Evil Angel Giant's Causeway
Zapraszam do odwiedzenia tych stronek :).

2 czerwca 2010

Z RINGU:
Na zagranicznych ringach malutka debiutująca w klasie baby PANNA MIGOTKA Moloseum na specjalistycznej wystawie psów II Grupy FCI w miejscowości Slovenski Brod
na Chorwacji w konkurencji finałowej BIS Baby stanęła na III lokacie

Na polskich ringach:
* Championat Polski ukończył: WILSON Amigo Perro
* Młodzieżowy Championat Polski ukończył: WINTU SALO Ego

Gratulacje dla dogów, właścicieli i hodowców :))), więcej informacji na temat poszczególnych rezultatów tradycyjnie w zakładce Z Ringu.


KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010, oraz wyniki z wystaw w : Komárom - specjalistyczna (Węgry), Portoroz (Słowenia) oraz z polskich wystaw w Płocku i Słupsku.

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

28 maja 2010

CO U NAS NOWEGO:
MARCELLO Moloseum zadebiutował w klasie championów na krajowej wystawie w Radomiu... i dotarł aż do szóstki finalistów na wyborze BOG II :)))

******

Rezultaty MARCELLO Moloseum z sezonu wystawowego 2009 zagwarantowały mu tytuł NAJLEPSZY MŁODY DOG NIEMIECKI 2009 w kolorze czarny i arlekin :)))
- w Rankingu Doga Niemieckiego (pod patronatem Polskiego Klubu Doga Niemieckiego).

Z RINGU:
Na zagranicznych ringach:
* ESPAGNOLA Modry Efekt ukończyła Championat Węgier

Na polskich ringach kolejny sukces młodziutkiej KOLENDRY Korony Borealis, na krajowej wystawie w miejscowości Radom już po raz drugi w tym roku w konkurencji finałowej BIS Junior, stanęła tym razem na IV lokacie, przy okazji kończąc tym rezultatem Młodzieżowy Championat Polski

* Championat Polski ukończyła: CZAMBRA Corine Bene Te

* Młodzieżowy Championat Polski ukończył: JOHNY BRAVO Frankidogi

Gratulacje dla dogów, właścicieli i hodowców :))), więcej informacji na temat poszczególnych rezultatów tradycyjnie w zakładce Z Ringu.


KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010, oraz wyniki z wystaw w : Gyula i Hodmezovasarhely (Węgry), Salzburgu (Austria), Litomierzycach (Czechy) oraz z polskich wystaw w Grudziądzu, Bytomiu i Radomiu.

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010. Mamy co raz więcej uczestników, ale zapraszam gorąco kolejnych. Przypominam, że zostały jeszcze dwa tygodnie na zgłoszenie, jeżeli mają być brane pod uwagę wyniki psa z wystaw od początku tego roku. Po tym terminie nadal można się zgłaszać ale wtedy rezultaty psa liczą się tylko na miesiąc wstecz od daty zgłoszenia.

******

W Biuletynie I/2010 Klubu Doga Niemieckiego w Polsce zostały opublikowane
wyniki Rankingu Wystawowego 2009 Klubu Doga Niemieckiego w Polsce.
Przyznano następujące tytuły:

NAJLEPSZY MŁODY DOG NIEMIECKI 2009
w kolorze czarny i arlekin

MARCELLO Moloseum

NAJLEPSZY MŁODY DOG NIEMIECKI 2009
w kolorze żółty i pręgowany

TIGER-C FOR ANA Jag-Sza

NAJLEPSZY MŁODY DOG NIEMIECKI 2009
w kolorze błękitnym

ASATI Mersatino

NAJLEPSZY DOROSŁY DOG NIEMIECKI 2009
w kolorze czarny i arlekin

PISANKA Arhus

NAJLEPSZY DOROSŁY DOG NIEMIECKI 2009
w kolorze żółty i pręgowany

OLINEK Czarnoksiężnik z Archipelagu

NAJLEPSZY DOROSŁY DOG NIEMIECKI 2009
w kolorze błękitnym

KAMEA KrainaHDanes

OLINEK Czarnoksiężnik z Archipelagu uzyskał najwyższą punktację w całym rankingu
i otrzymał również tytuł
ZWYCIĘZCA RANKINGU KLUBU DOGA - NAJLEPSZY DOG NIEMIECKI 2009

Gratulacje dla wszystkich uczestników, szczególnie tych utytułowanych :))).
Pełną listę rezultatów można odnaleźć TUTAJ.


LINKI: Nowy link do hodowli dogów niemieckich czarnych i arlekinów: Elita Goliatów
Zapraszam do odwiedzenia tej stronki :).

20 maja 2010

CO U NAS NOWEGO:
W zeszłym tygodniu nasz Tofiś, MANTEUFEL Saxifraga obchodził 4 urodziny. Tofisiu oby jak najdłużej razem z nami i z dobrym zdrówkiem :)))

Więcej aktualnych zdjęć naszego solenizanta w jego Galerii,
gdzie zapoczątkowaliśmy zakładkę V roczek.

Z RINGU:
Majowych sukcesów polskich dogów coraz więcej :):

Na zagranicznych ringach największym sukcesem może się pochwalić młodziutki, niespełna roczny AMBROSINI della Baia Azzurra który stanął na III lokacie w konkurencji finałowej BOG II na Pucharze Europy Środkowej i Wschodniej 2010, który odbył się w tym roku w Bratysławie w drugi dzień tej dwudniowej wystawy:

* z tej wystawy tytuł Zwyzięzcy Rasy przywieźli pierwszego dnia: IRIMI Modry Efekt, MAGNOLIA Flosculi St. Franciscus, drugiego dnia AMBROSINI della Baia Azzurra

* Championat Słowacji ukończyli: CARMEN Giga La Gothica, MAGNOLIA Flosculi St. Franciscus, OLINEK Czarnoksiężnik z Archipelagu, a Młodzieżowy Championat Słowacji :AMBROSINI della Baia Azzurra

* w pierwszy dzień wystawy w Bratysławie przyznawano nominację na wystawę Crufts 2011, otrzymali je: AMBROSINI della Baia Azzurra, OLINEK Czarnoksiężnik z Archipelagu, MAGNOLIA Flosculi St. Franciscus i IRIMI Modry Efekt

* w drugi dzień wystawy w Bratysławie z racji rangi wystawy - Pucharu Europy Środkowej i Wschodniej 2010 przyznawano tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Europy Środkowej i Wschodniej 2010, który to otrzymał: AMBROSINI della Baia Azzurra, oraz tytuł Zwycięzcy Europy Środkowej i Wschodniej 2010, który otrzymał: OLINEK Czarnoksiężnik z Archipelagu

* Młodzieżowy Championat Litwy w zeszły weekend ukończył WINTU SALO Ego

Na polskich ringach w zeszły weekend również mieliśmy doga niemieckiego na podium finałowych konkurencji, na krajowej wystawie w Jeleniej Górze III lokatę na BIS Junior, uzyskał JOHNY BRAVO Frankidogi

* Championat Polski ukończyli: DIPLOMATE de la Benjamine i T'QUERO Z ARCHIPELAGU Magiczne Koło, a Młodzieżowy Championat Polski - JARMILA Modry Efekt

Gratulacje dla dogów, właścicieli i hodowców :))), więcej informacji na temat poszczególnych rezultatów tradycyjnie w zakładce Z Ringu.


KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010, oraz wyniki z wystaw w : Banskiej Bystricy, Bratysławie - sobota i Bratysławie - niedziela (Puchar Europy Środkowej i Wschodniej 2010) (Słowacja), Jonava (Litwa), Saint Gall - sobota i Saint Gall - niedziela (Szwajcaria) i z polskich wystaw w Dobrym Mieście, Krośnie, Inowrocławiu, Częstochowie i Jeleniej Górze.

******

Pojawiły się linki do Galerii z wystaw w:
* Birmingham - Crufts 2010 autorstwa Klaudii Karłowicz (Z Kolumbowej Sfory)
* Dobrym Mieście autorstwa Klaudii Szymańskiej (Cloudy)
* Jeleniej Górze autorstwa Pauliny Fabian (Blacky)
.

******

Udało mi się zebrać trochę informacji o wystawach w sezonie 2011 i mamy pierwszą odsłonę Kalendarium 2011

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

12 maja 2010

CO U NAS NOWEGO: Na krajowej wystawie w Jonavie na Litwie
MARCELLO Moloseum uzyskał I lokatę z oceną doskonałą i wnioskiem CAC oraz tytułem Zwycięzcy i Zwycięzcy Rasy :)))

******

W naszej rodzince pojawił się nowy piesek. U mojej mamy zamieszkał u boku jamniczki Melanii grzywacz chiński DOLCE GUSTO Gattaca, po domowemu Gucio :).

Maga, dziękujemy za małego Gucia,
który wniósł do naszej rodziny ogromną porcję radości :))).


Wkrótce więcej zdjęć DOLCE GUSTO Gattaca i informacji o nim.


Z RINGU: Kolejny weekend majowy na ringach i kolejne sukcesy polskich dogów :):

* W tym sezonie co tydzień mamy okazje pochwalić się dogiem niemieckim na podium finałowym, w ten weekend również.
Na lokacie konkurencji finałowych, tym razem BOG II, na III miejscu stanęła WHISKY Amigo Perro

* Championat Polski ukończyła w ten weekend BADENIA Great Dane

* tymczasem poza granicami Polski we Lwowie na Ukrainie Championat Ukrainy uzyskały: ASATI Mersatino, DORIANE Giga La Gothica, IMAGINATION La Componella, TETISHERI von Gigantic Blau

* z tej wystawy tytuł Zwyzięzcy Rasy przywiozły: CARMEN Giga La Gothica, DORIANE Giga La Gothica, ASATI Mersatino

* tytuł Zwyzięzcy Rasy na wystawie w Pisa we Włoszech otrzymał w ten weekend
EL CORAZON Modry Efekt

Gratulacje dla dogów, właścicieli i hodowców :))), więcej informacji na temat poszczególnych rezultatów tradycyjnie w zakładce Z Ringu.


KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Wyniki z wystaw z zeszłego weekendu pojawią się w następnym tygodniu wraz z pierwszą odsłoną Kalendarium 2011.

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

LINKI: Nowy link do hodowli dogów niemieckich czarnych i arlekinów:
gdzie już wkrótce przyjdą na świat po raz pierwszy szczenięta pod tym przydomkiem. Zapraszam do odwiedzenia tej stronki :).

5 maja 2010

CO U NAS NOWEGO: Na Międzynarodowej wystawy w Łodzi
MARCELLO Moloseum uzyskał III lokatę z oceną doskonałą i brązowym medalem :)

Z RINGU: Pierwszy weekend majowy na ringach za nami i prawie błyskawicznie zapełniła się ta zakładka :), odnotowane sukcesy to:

* Kolejny dog niemiecki pojawił się na lokacie konkurencji finałowych, tym razem BIS Junior, gdzie na II miejscu zawitała KOLENDRA Korona Borealis, jednocześnie ta młodziutka sunia uzyskała tytuł Zwycięzcy Rasy

* oprócz niej Tytuł Zwycięzcy Rasy z wystawy w Łodzi przywiozły dwa psy z hodowli
Modry Efekt: IRIMI Modry Efekt oraz FUEGO Modry Efekt

* Championat Polski ukończyły w ten weekend dwa psy: KAMEA KrainaHDanes oraz IMMORTAL Myśliwi Wodana

* na wystawie w Łodzi przyznawano nominację na wystawę Crufts 2011, otrzymali je: WINTU SALO Ego, WEZZY OCHILLA Ego, EL CORAZON Modry Efekt,
IRIMI Modry Efekt, KLASYK Korona Borealis, KOLENDRA Korona Borealis, AREJAS Nuo Grazuciu, JAROD Balao, FUEGO Modry Efekt i VERONA Frankidogi

* tymczasem poza granicami Polski ASATI Mersatino w miejscowościach Bar i Petrovac (Czarnogóra) uzyskała tytuły: Champion Montenegro (Czarnogóry), Champion Bułgarii, Champion Macedonii oraz Champion Bałkanów; jednocześnie przywożąc z wszystkich czterech wystawach tytuł Zwyzięzcy Rasy

Gratulacje dla dogów, właścicieli i hodowców :))), więcej informacji na temat poszczególnych rezultatów tradycyjnie w zakładce Z Ringu.

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010 oraz wyniki z wystaw w : Łodzi i Bydgoszczy (Polska) oraz Pradze (Czechy).

******

Aktualizacja w Listach sędziów, pojawiły się zakładki Macedonia, Szwajcaria i Ukraina

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

LINKI: Nowy link do hodowli dogów niemieckich żółtych i pręgowanych: Koloru Bursztynu, gdzie już wkrótce przyjdą na świat po raz pierwszy szczenięta pod tym przydomkiem. Zapraszam do odwiedzenia tej stronki :).

29 Kwietnia 2010

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010 oraz wyniki z wystaw w : Opolu (Polska) i Českich Budějovicach (Czechy).

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010. Zapraszam do dalszego zgłaszania, tymbardziej że termin przyjmowania uczestników z uwzględnieniem ich rezultatów od początku tego roku zostaje przedłużony do końca maja. Wciąż wiedza na temat tych konkursów wśród wystawców jest nie duża, dlatego dodałam jeszcze miesiąc czasu dla tych mniej zorientowanych :).

27 Kwietnia 2010

CO U NAS NOWEGO: Z Międzynarodowej wystawy w Opolu wróciliśmy w bardzo dobrych humorach: MARCELLO Moloseum I/6 doskonały, CWC, res.CACIB :)))

Przy okazji gorące podziękowania Paulinie za tak piękne wystawienie Uzika :))) i Oli za tak śliczne uchwycenie ich oboje :))).

Z RINGU: Końcówka kwietnia przyniosła kolejne świetne rezulaty polskich dogów:
* Już po raz drugi w tym roku dog niemiecki pojawił się na lokacie konkurencji BIS Weteran, gdzie na III miejscu zawitała IKONA Oregon
* Tytuł Zwycięzcy Rasy przywiozły z wystawy w Opolu, młodziutka CRISTINA Drużyna Marzeń oraz VENTURE-C Jag-Sza
* VENTURE-C Jag-Sza tym rezultatem ukończyła Championat Polski
* Młodzieżowy Championat Polski ukończyła Być Może DUMKA NA DWA SERCA
* tymczasem poza granicami Polski tydzień wcześniej ECSTASY Margarejro została Najlepszą Suką w Rasie uzyskując jednocześnie tytuł Championa Ukrainy na prestiżowej wystawie w Kijowie
Gratulacje dla dogów, właścicieli i hodowców :))), więcej informacji na temat poszczególnych rezultatów tradycyjnie w zakładce Z Ringu.

KALENDARIUM WYSTAWOWE: uzupełnienia w rezultatach z wystaw z sierpnia 2008 w Kalendarium 2008: Zámostí Blata u Jičína - wystawa klubowa (Czechy).
Uzupełnienia w rezultatach z wystaw z sierpnia 2009 w Kalendarium 2009: Bremen - sobota i Bremen - niedziela (Niemcy); Druskininkai - cacib oraz Druskininkai - wystawa klubowa (Litwa); Bratysława - sobota i Bratysława - niedziela (Słowacja); Wels - cacib, Wels - Puchar Europy Środkowej i Wschodniej'09 i Wels - Centennial Winner'09 (Austria); Zvole nad Pernstejnem - wystawa klubowa oraz Zvole nad Pernstejnem - Eu.DDC'09, Mlada Boleslav (Czechy); Talin - Baltic Winner'09 (Estonia); Samobor (Chorwacja); Mińsk - sobota oraz Mińsk - niedziela (Białoruś)
oraz z poprzedniego weekendu tego roku w Kalendarium 2010: Satu Mare - sobota oraz Satu Mare - niedziela (Rumunia); Kijów - sobota, Kijów - niedziela i Kijów - championat rasy (Ukraina) oraz Berlin (Niemcy).

******

W Kalendariach z wszystkich lat zostały dodane linki do galerii kolejnych moich znajomych. Serdecznie dziękuję za współpracę i polecam zaglądać na strony:

Pauliny Fabian

Oli Śmietanki

Moniki Pazdej

Przy okazji zapraszam inne osoby do publikacji swoich zdjęć w Kalendarium Wystawowym. Zdjęcia nie muszą być prezentowane na profesjonalnej stronie, wystarczy aby były dostępne na jakimś portalu.

LINKI: Nowy link do hodowli dogów niemieckich czarnych i błękitnych: Black Blue Moon, gdzie akurat przyszły na świat szczenięta. Zapraszam do odwiedzenia tej stronki :).

21 Kwietnia 2010

CO U NAS NOWEGO: Listonosz przyniósł nam dwa nowe dyplomy :) : Młodzieżowego Championa Słowacji i Championa Węgier.

Z RINGU: Na międzynarodowych wystawach w Maribor na Słowenii OLINEK Czarnoksiężnik z Archipelagu ukończył Championat Słowenii jednocześnie uzyskując tytuł Zwycięzcy Rasy. Stanął również na "pudle" w wyborach BOG konkurencji fianłowych. Serdeczne gratulacje :))). Więcej informacji na ten temat tradycyjnie w zakładce Z Ringu.

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

KALENDARIUM WYSTAWOWE: Zarząd Główny ZKwP wydał oficjalne oświadczenie odnośnie terminu przeniesienia wystaw które nie odbyły się 17 i 18 kwietnia w Polsce :

Aktualizacje w Kalendarium 2010 uwzględniające również zmiany terminów powyższych wystaw.

16 Kwietnia 2010

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne stawki lub wyniki z wystaw w : Legionowie (Polska), Dresden (Niemcy), Slobozia - sobota i Slobozia - niedziela (Rumunia), Ostravie (Czechy), Wieselburgu (Austria)

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

LINKI: Nowy link:
Do hodowli dogów niemieckich żółtych i pręgowanych:

13 Kwietnia 2010

KALENDARIUM WYSTAWOWE: Zarząd Główny ZKwP wydał oficjalne oświadczenie odnośnie wystaw które miały się odbyć w Polsce w najbliższy weekend:

Drobne aktualizacje w Kalendarium 2010.

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010. Obejmuje ona rezultaty psów do dnia 4 kwietnia. Serdecznie zapraszam kolejnych uczestników do dołączenia do nas :).
W najbliższy weekend trochę więcej informacji podsumowujących zeszłoroczną edycję oraz propozycji na podsumowanie tegorocznej (odnośnie upominków i terminu imprezy podsumowującej sezon 2010).

12 Kwietnia 2010

Z RINGU: Rozpoczynamy nowy miesiąc z osiągnięciami polskich dogów czyli dopisane zostały:
* sukcesy MARCELLO Moloseum z wystaw w Miskolcu na Węgrzech
* ukończenie przez WADERA Amigo Perro dorosłego Championatu Polski na wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim
* ukończenie przez VISCONTIEGO Patland dorosłego Championatu Niemiec na wystawie w Dresden.
Gratulacje :))), więcej informacji na ten temat tradycyjnie w zakładce Z Ringu.
Oprócz pierwszych kwietniowych sukcesów, dużo uzupełnień z poprzednich miesięcy. Doszłam do wniosku, że krzywdzące jest umieszczanie tylko osiągnięć polskich psów na zagranicznych ringach. Dlatego postanowiłam dodać informacje o ukończonych polskich championatach oraz tytułach Zwycięzcy Rasy uzyskanych na polskich wystawach międzynarodowych. Uzupełnione informacje już się pojawiły TUTAJ.
Przy okazji gorąca prośba o uzupełnianie ewentualnych braków, a także nadsyłanie zdjęć których mi sporo brakuje :).

LINKI: Dwa nowe linki:
Do hodowli dogów niemieckich czarnych i arlekinów:

oraz strony ze zdjęciami, między innymi dogów niemieckich Agnieszki Wanat:

******

Kolejna aktualizacja będzie w zakładce RANKING DOGA:, proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości :)

10 Kwietnia 2010

KALENDARIUM WYSTAWOWE: pojawiły się stawki i wyniki z wystaw z ostatnich dwóch weekendów: Katowice (Polska), Luxemburg (Luxemburg), Nitra - wystawa specjalistyczna i Nitra wystawa krajowa (Słowacja), Mlada Boleslav - wystawa specjalistyczna (Czechy) oraz Miskolc - sobota i Miskolc - niedziela (Węgry).
Przy wystawie międzynarodowej w Katowicach pojawił się link do galerii zdjęć autorstwa Pauliny Fabian:

To kolejna osoba która zgodziła się na umieszczenie linków do swoich galerii w obrębie Kalendarium. Paulina jeszcze raz dziękuję za współpracę :))).
Więcej linków do galerii zdjęć Pauliny z innych wystaw pojawi się wkrótce, wraz z aktualizacją wyników z wystaw z poprzednich lat.
Zresztą na dodanie czekają jeszcze galerie dwóch autorek :) i tu przepraszam je za opieszałość ale najpierw muszę nadrobić bieżące aktualizacje, co mam nadzieję nastąpi szybko.

7 Kwietnia 2010

KALENDARIUM WYSTAWOWE: Ze względu na intensywne rozpoczęcie sezonu wystawowego jako pierwsza aktualizacja w tej zakładce i dużo uzupełnień w Kalendarium 2010. Szczególnie w informacjach o wystawach w Serbii.
W najbliższych dniach zostaną uzupełnione wyniki z wystaw z ostatnich weekendów.

******

Został przedłużony do 16.04 I termin na zgłoszenia na wystawę międzynarodową - Grand Prix Slovakia Winner '10 w Nitrze 6.06.2010. Również do 16 kwietnia przedłużono ostateczny termin zgłoszeń na międzynarodowe wystawy w Bratysławie 15 i 16.05.2010, w tym wystawę o Puchar Europy Środkowej i Wschodniej '10.

6 Kwietnia 2010

CO U NAS NOWEGO: Ostatnie dwa weekendy przyniosły nam świetne rezultaty z wystaw MARCELLO Moloseum.
Dobra passa zaczęła się na Międzynarodowej Wystawie w Katowicach gdzie Marcello uplasował się na II lokacie z oceną doskonałą wśród siedmiu konkurentów :). Tutaj jeszcze raz ślę gorące podziękowania dla naszej handlerki Pauliny :).
Dzień później na Krajowej wystawie w Nitrze na Słowacji, Marcello zdobył wniosek CAC, kończąc tym samym swój ostatni Młodzieżowy Championat - Słowacji :)
Świąteczny weekend był dla nas jeszcze bardziej udany, ponieważ Marcello z dwu dniowej Międzynarodowej Wystawy w Miszkolcu na Węgrzech przywiózł 2xCAC, 2xCACIB i 2xBOB. Tym samym rozpoczął drogę do tytuł Interchampiona oraz otrzymał swój pierwszy tytuł dorosłego Championa - Węgier :))).
Przy okazji na sobotnich konkurencjach finałowych kwalifikując się do finałowej szóstki w konkurencji BOG II :D.

Więcej zdjęć z tej wystawy wkrótce na stronie.

******

Niestety ze względu na awarię dysku komputera aktualizacje w pozostałych zakładkach pojawią się dopiero w najbliższych dniach.

26 Marca 2010

Przypominam o jutrzejszej małej uroczystości podsumowującej zeszłoroczne konkursy Polskie Derby Doga Niemieckiego 2009 i Polska Liga Doga Niemieckiego - Europa 2009. Odbędzie się ona przy ringu dogów o 9.30 w trakcie Międzynarodowej Wystawy Psów w Katowicach. Część upominków sponsoruje firma:

a część to moja twórczość, jak i twórczość moich znajomych którą szerzej zaprezentuję w relacji z tej imprezy.

Serdecznie zapraszam do udziału w tej uroczystości zarówno uczestników zeszłorocznych konkursów jak i wszystkich którzy chcieliby im pokibicować :)))

******

W związku z przygotowaniami do tego przedsięwzięcia aktualizacje w informacjach wystawowych na stronie dopiero w nadchodzącym tygodniu.

RANKING DOGA: zauważyłam pewną nieścisłość w regulaminie konkurencji hodowlanej tegorocznych konkursów. Nie jest wyraźnie napisane, czy psy będące własnością Polaków zbierające punkty na konto całej hodowli muszą być zgłoszone indywidualnie. Takiego wymogu nie ma. Pozostaje jedynie obowiązkowe potwierdzenie danego rezultatu kartą oceny psa z wystawy. W najbliższym tygodniu pojawi się uściślenie tego faktu w samym regulaminie.

19 Marca 2010

Z RINGU: W tym roku mieliśmy polski akcent wśród dogów niemieckich na angielskiej prestiżowej wystawie Crufts 2010. Serdeczne gratulacje dla Klaudii Karłowicz i jej JUMPIN' JACK FLASH Saxifragi (bardziej znanego jako Jojek :D ) za podjęcie się takiego wyzwania wystawowego :))).

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne wyniki z wystaw w : Drzonkowie i Jarosławiu (Polska), Daugavpils (Łotwa), Wilnie - sobota i Wilnie - niedziela (Litwa), Mińsku - sobota i Mińsku - niedziela (Białoruś), Graz (Austria) i Offenburgu (Niemcy).

8 Marca 2010


... to już 5 rok bez Ciebie Simbusiu...[']['][']

5 Marca 2010

CO U NAS NOWEGO: Właśnie wyjęłam ze skrzynki pocztowej dyplom Młodziezowego Championa Czech MARCELLO Moloseum i można już go zobaczyć w jego zakładce:

Z RINGU: Mamy już tegorocznych Zwycięzców Rasy Champion of Champions 2010. Więcej informacji na ten temat tradycyjnie w zakładce Z Ringu. Gratulacje :)))

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

******

Pojawiły się nowe zasady Rankingu Klubu Doga Niemieckiego za sezon 2010.

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne wyniki z wystaw w : Zagrzebiu (Chorwacja), Rheinberg (Niemcy), Lesznie - wystawa championów (Polska) oraz Fribourg - sobota i Fribourg - niedziela (Szwajcaria).

25 Luty 2010

Z RINGU: Na międzynarodowej wystawie w Preszowie na Słowacji polskie dogi uzyskały tytułu Junior East Winner i East Winner. Więcej informacji na ten temat tradycyjnie w zakładce Z Ringu. Gratulacje :)))

LINKI: Nowy adres do stron hodowli dogów a jednocześnie gospodarstwa agroturystycznego położonego w woj.dolnośląskim:
- Athel Loren FCI (czarne i arlekiny)

******

Na początku roku została ponownie włączona Baza Dogów Niemieckich w Polsce.

Można dodawać swoje psy, reproduktory, mile widziane również wyniki i zdjęcia z wystaw. Do bazy dodawane są jedynie psy które ukończyły 12 miesięcy (więcej informacji w zakładce "Dodaj" na stronie). Na razie zbierane są informacje jedynie o dogach czarnych, arlekinach oraz błękitnych.
Informacje te zbiera Klaudia Karłowicz (klaudia@greatdane.pl).
Baza jest prowadzona hobbistycznie więc proszę o wyrozumiałość jeśli chodzi o tempo dodawanych psów.

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne wyniki z wystaw w : Talinie (Estonia), Preszowie (Słowacja) oraz Valmierze - sobota i Valmierze - niedziela (Łotwa).

19 Luty 2010

Z RINGU: w związku z ukończeniem przez AISZĘ Rudimentum na wystawie w Rzeszowie interchampionatu pojawiła się notka na ten temat w zakładce Z Ringu. Gratulacje :)))

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

******

Pojawiła się korekta w punktacji Rankingu Klubu Doga Niemieckiego za sezon 2009. Przyznano dodatkowe 100 punktów za tytuł Zwyc. Świata i Zwyc. EuDDC.

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne wyniki z wystaw w : Rzeszowie i z wystawy w Bydgoszczy: Walentynkowej i Nocnej.
Wyniki z Walentynkowej wystawy w Bydgoszczy wzbogacone są o galerię zdjęć autorstwa Klaudii Szymańskiej.

LINKI: Dwa nowe adresy do stron hodowli dogów które właśnie pojawiły się w sieci:
- Jabbar Partner FCI (czarne i arlekiny)
- Sławkodore (czarne i arlekiny)

11 Luty 2010

CO U NAS NOWEGO: W zeszły weekend zawitaliśmy na międzynarodową wystawę w Brnie (Czechy). Przywieźliśmy do Polski złoty medal :)

i skończony przez MARCELLO Moloseum Młodzieżowy Championat Czech :D

Z RINGU: w związku z ukończeniem przez MARCELLO Moloseum na wystawie w Brnie Młodzieżowego Championatu Czech pojawiliśmy się w zakładce Z Ringu.

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne wyniki z wystaw w : Kijowie (Ukraina); Kiszyniowie (Mołdawia) oraz
Brnie (sobota) i Brnie (niedziela) (Czechy).
Wyniki z niedzielnej wystawy w Brnie wzbogacone są o galerię zdjęć.

6 Luty 2010

CO U NAS NOWEGO: Zgodnie z zapowiedzią dziś podsumowanie sezonu wystawowego 2009 Marcello... ale oprócz tego możemy się jeszcze pochwalić innym wynikiem:

MARCELLO Moloseum miał prześwietlane stawy biodrowe i łokciowe. Uzyskał wpis do rodowodu z wynikiem HD A/A i ED 0/0 :). Natomiast 12 lutego kończy 18 miesięcy i będzie już oficjalnie na liście reproduktorów.

******

Wracając do sukcesów MARCELLO Moloseum w sezonie 2009
to mamy się czym pochwalić :D

Młodzieżowy Champion Polski
Młodzieżowy Champion Litwy
Młodzieżowy Champion Węgier
Młodzieżowy Champion Austrii
Młodzieżowy Zwycięzca Austrii
Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Doga Austrii
Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Doga Czech
Vice Młodzieżowy Zwycięzca Świata (II/9)
II/BIS Szczeniąt Klubu Molosa - Timisoara 2009 (RO)
III/BIS Junior Klubu Doga Austrii - Tulln 2009
Crufts Qualification 2010
Najlepsze Szczenię Polskiej Ligi Doga Niemieckiego - Europa 2009
Młodzieżowy Zwycięzca Polskiego Derby Doga Niemieckiego 2009
Młodzieżowy Zwycięzca Polskiej Ligi Doga Niemieckiego - Europa 2009
3 x Najlepsze Szczenię
16 x Zwycięzca Młodzieży
1 x CAC
6 x Najlepszy Junior
2 x Zwycięzca Rasy

W sezonie 2010 mamy w planie wiele wystaw w tym również tych najważniejszych: Wystawę Światową, Wystawę Europejską, Wystawę o Puchar Europy Środkowej i Wschodniej oraz Europejską Klubową Wystawę Doga Niemieckiego - EuDDC i wiele innych. Czy uda się nam na wszystkie dotrzeć i z jakim rezultatem... zobaczymy :D.

******

Zapraszam również do obejrzenia kolejnych uzupełnionych galerii zdjęć tym razem z dzieciństwa Marcello: W blasku jesiennego słońca, W domu z wujem, Pierwszy spacer z nowym członkiem stada, Mali i Duży :D, Psie przedszkole, ... jak na sawannie, Pierwszy śnieg, Zimowe lenistwo, Z przyjaciółmi, Wesoły Tofiś, Zimowy park, Chłopaki i Lou Lou Moloseum, Stadnie, Bez śniegu ale za to w zimowym słońcu :).
Trochę uzupełnień w galerii Marcello z okresu baby i szczenięcego.
Mamy też dużą porcję bardziej aktualnych zdjęć Marcello w jego galerii: czasy młodzieżowe.

3 Luty 2010

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010.

******

Przypominam również, że 15 lutego upływa termin nadsyłania zgłoszeń do Rankingu Doga Niemieckiego (pod patronatem Polskiego Klubu Doga Niemieckiego) za sezon wystawowy 2009. Zgłoszenia można wysyłać tylko tradycyjną pocztą. Szczegółowe informacje TUTAJ.

1 Luty 2010

CO U NAS NOWEGO: Rozpoczeliśmy już nowy sezon wystawowy, a nie było jeszcze podsumowania poprzedniego :)...
Dziś chciałabym przedstawić nasze sukcesy z MANTEUFLEM Saxifragą w sezonie wystawowym 2009. Nie był to może sezon bogaty w wyjazdy na wystawy, ale zaowocował ukończeniem Interchampionatu co dało nam wiele radości :D.
Ten tytuł jest miłym dopełnieniem kariery wystawowej Manteufla i chyba czas ją w całości podsumować, bo teraz już raczej w tym duecie na ringach pojawimy sie sporadycznie.


Cztery sezony wystawowe MANTEUFLA Saxifragi
zaowocowały takimi tytułami jak:


Interchampion
Champion Polski
Champion Litwy
Champion Rumunii
Champion Mołdawii
Młodzieżowy Champion Polski
Młodzieżowy Champion Litwy
Młodzieżowy Champion Łotwy
Młodzieżowy Champion Estonii
Młodzieżowy Champion Krajów Nadbałtyckich (Baltic)
Młodzieżowy Champion Słowacji
Młodzieżowy Champion Mołdawii
Młodzieżowy Champion Rumunii
Młodzieżowy Zwycięzca Litwy 2007
Młodzieżowy Zwycięzca Transylwanii 2007
Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Doga Słowacji 2007
III BIS Baby Klubowej Wystawy Doga Niemieckiego 2006
IV BOG (Best of Group) Jonava 2008 (LT)
I Miejsce w Rankingu Wystawowym Psów Dorosłych 2008
II Miejsce w Rankingu Wystawowym Młodzieży 2007
11 x Zwycięzca Rasy
5 x CACIB

... a przy okazji zwiedziliśmy kawał świata i przeżyliśmy masę ciekawych przygód :)))

W związku z tym podsumowaniem duża porcja fotograficznych wspomnień z okresu gdy stawialiśmy wspólnie pierwsze kroki na wystawowych ringach. Zapraszam do obejrzenia galerii z naszej pierwszej wystawy, a była to wystawa klubowa w 2006 roku. Trochę uzupełnień w galerii Manteufla z okresu baby i szczenięcego.
W galerii ogólnej również zdjęcia z 2006 roku w albumach: "Zgniłe Błota", U rodziny, Pierwsza wystawa klubowa, Jesienna zaduma na kanapie oraz Brykanko.
Mamy też dwa nowe bardziej aktualne zdjęcia Manteufla w jego galerii: Dorosłość.

******

Pod koniec tygodnia podsumujemy początki wystawowe Marcello czyli jego sezon wystawowy 2009, również z dodatkiem dużej porcji starych i nowych zdjęć Marcello :).

PRASA: to kolejna nowa zakładka, jak na razie pojawiły się w niej reklamy moich psów przeniesione tutaj z zakładki Manteufla. W tym dwie jeszcze nie prezentowane na stronie reklamy z zeszłorocznego Almanachu Polskiego Klubu Doga Niemieckiego:

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne wyniki z wystawy : Praga - wystawa championów (Czechy).

29 Styczeń 2010

KALENDARIUM WYSTAWOWE: nowości we wszystkich Kalendariach. Dzięki uprzejmości moich znajomych :):

Klaudii Karłowicz

Klaudii Szymańskiej

Alicji Mech

W Kalendariach wystawowych oprócz zdjęć mojego autorstwa można odnaleźć linki do galerii zdjęć z wystaw autorstwa dziewczyn. Za co jeszcze raz składam im gorące podziękowania :))) i przy okazji zapraszam, również innych fotoreporterów do takiej współpracy.

Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z wystaw:
Debrecen i Szombathely (Węgry), Oberwart (Austria), Mladá Boleslav (Czechy),
Koszyce (Słowacja).
Aktualizacje w Kalendarium 2008. Uzupełnienia w wynikach z wystaw:
Sztokholm - Wystawa Światowa (Szwecja), Połtawa (Ukraina).
W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Rosjanie. W następnej kolejności pojawią się Ukraincy.

RANKING DOGA: aktualizacje w wynikach PDDN i PLDN 2010. Serdecznie zapraszam do podsyłania pierwszych rezultatów na adres:
pddn2010@gmail.com Dla Konkurencji Derby
pldn2010@gmail.com Dla Konkurencji Ligii

Jednocześnie przypominam, że karty ocen można przysyłać zarówno na bieżąco przy podawaniu rezultatów jaki i zbiorczo na koniec, lub partiami w ciągu roku, jak kto woli. Pełne zasady konkursów do obejrzenia TUTAJ.

25 Styczeń 2010

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne wyniki z wystaw w: Głogowie (Polska), Trenczynie (Słowacja) oraz
Kownie (Litwa).
Aktualizacje w Kalendarium 2009. Uzupełnienia w wynikach z wystaw:
Dublin - Wystawa Europejska (Irlandia), Senec i Nitra (Słowacja), Neumunster (Niemcy), Kowno i Marijampole (Litwa), Sibiu - sobota i Sibiu - niedziela (Rumunia),
Klagenfurt (Austria), Klatovy i Brno (Czechy).
W dziale Kalendarium kolejna Lista sędziów, tym razem Białorusini, Słoweńcy i Chorwaci. W następnej kolejności pojawią się Rosjanie.

20 Styczeń 2010

Przypominam o uroczystości wręczenia dyplomów i upominków dla wszystkich uczestników konkursów Polskie Derby Doga Niemieckiego 2009 i Polskiej Ligi Doga Niemieckiego - Europa 2009. Odbędzie się ona 27.03.2010 na międzynarodowej wystawie psów rasowych w Katowicach. Będzie miała miejsce w ringu dogów niemieckich na pół godziny przed rozpoczęciem sędziowania (o 9.30). Gdyby ktoś przy okazji chciał zgłosić swojego psiaka na tę wystawę to warto to zrobić do najbliższego poniedziałku (25.01.2010). Do tego dnia obowiązują niższe opłaty za wystawę (zgłoszenie musi być dokonane w tym terminie a płatność może być uregulowana później - do 25.03.2010).

******

Z RINGU: kolejne sukcesy polskich psów w tym sezonie :)
WHITY MILO Ego - 16.01.10 CACIB Ljubljana (Słowenia) - CAJC, Best Junior i Junior BOB
VIVA-C Jag-Sza - 17.01.10 CACIB Bordeaux (Francja) - CAC, CACIB i BOB
Po więcej szczegółów zapraszam do zakładki Z Ringu.

******

KALENDARIUM WYSTAWOWE: aktualizacje w Kalendarium 2010. Kolejne tegoroczne wyniki z wystawy w: Norymberdze (Niemcy).

******

SZCZENIĘTA: w hodowli Moloseum przyszły na świat następne maluszki:

MIOT Q Moloseum - ur. 15.01.2010

3/1 arlekiny, 1 piesek płaszczowy, 1 piesek merle

oraz

MIOT R Moloseum - ur. 17.01.2010

2/1 arlekiny, 1 piesek płaszczowy, 4/2 czarne, 3/1 merle

Zainteresowanych maluszkami serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony hodowli Moloseum oraz kontaktu z hodowcą :).
Dorota Kukla tel.692392521
email: moloseum@poczta.fm

Przypominam również o ich starszym rodzeństwie z
MIOTU P Moloseum - ur. 20.12.2009 po przyrodniej siostrze naszego Marcello Moloseum - Daszeńce Moloseum i Benie vom Stubental.

PUNCHINELLO MoloseumPANNA MIGOTKA Moloseum

Więcej zdjęć w zakładce Szczenięta.

16 Styczeń 2010

Zgodnie z zapowiedzią pojawiła się lista konkursowa PDDN i PLDN na sezon wystawowy 2010. Dodatkowo pojawiło się Zbiorcze zestawienie wyników z Polskiego Derby Doga Niemieckiego i Polskiej Ligi Doga Niemieckiego - Europa. W zestawieniu tym będą widniały rezultaty psów biorących udział w konkursach w kolejnych sezonach wystawowych w których konkursy te się odbędą. Z podziałem w wynikach na pięć grup kolorystycznych (czarne, arlekiny, żółte, pręgowane i błękitne). Jeżeli dany pies uzyska kilka rezultatów (w kolejnych latach) w danej grupie wiekowej, widniał będzie tylko ten najwyżej punktowany. Aktualnie lista obejmuje oczywiście tylko sezon wystawowy 2009... mam nadzieję że z czasem się bardziej zapełni :).

******

W regulaminie tegorocznych konkursów zostały doprecyzowane zasady konkurencji hodowlanej.

******

Jest też nowa zakładka, która wkrótce pojawi się w panelu. Nazywa się Z ringu i tutaj będzie można odnaleźć na bieżąco odnotowywane ważniejsze sukcesy polskich psów na ringach wystawowych. Zarówno tych pochodzących z polskich hodowli (mieszkających w Polsce i za granicami kraju) jak i importowanych a będących własnością Polaków. Mimo, że za nami dopiero pierwszy weekend wystawowy mamy już pierwszego psa na tej liście, a jest nim MOONSHINE Balao (Casper) :).

******

Aktualizacje w Kalendarium 2010, uzupełnione zostały ostatnie dwa brakujące miesiące listopad i grudzień oraz dużo poprawek i uzupełnień w poprzednich miesiącach. Pierwsze tegoroczne wyniki z wystawy: Olomouc (Czechy).

******

Nowy link:
- hodowla Crusader of Apokalipsa (żółte i pręgowane)

13 Styczeń 2010

No i niestety mam dwa dni opóźnienia w publikacji wyników. Kolejny raz widać, że zdecydowanie brak mi kogoś do pomocy przy organizacji konkursów. Dlatego bardzo cieszę się, że tak jak już wcześniej pisałam, od tego roku będzie mi pomagał Krzysztof Sawicki. Właściciel doga - CABRIELA Małego Smok, na pewno większości z Was dobrze znany :).
Tymczasem dziś podsumowujemy konkursy Polskie Derby Doga Niemieckiego 2009 i Polską Ligę Doga Niemieckiego - Europa 2009.

Dwie sunie które najbardziej zapiszą się w historii tegorocznych konkursów to:

MICHELLE MA BELLE Balao


wł. Anna Pyziak, Magdalena Ślusarczyk

PISANKA Arhus


wł. Alicja Mech

Obie osiągnęły najwyższą punktację (522p) w konkursie PLDN - Europa 2009,
a MICHELLE MA BELLE Balao osiągnęła również najwyższy rezultat (448p)
w konkursie PDDN 2009.

To był zdecydowanie babski ranking :), gratulacje dla obu suń i ich właścicielek.

Kolejnych laureatów tegorocznych konkursów oraz szczegółowe wyniki można obejrzeć TUTAJ.

Serdecznie dziękuję wszystkim za udział i mam nadzieję spotkać Was na wręczaniu dyplomów
i upominków w Katowicach :).

******

... a już za kilka dni pojawi się pierwsza lista rezultatów z konkursów w sezonie wystawowym 2010 :D. Zapraszam do udziału w zabawie i zapoznaniu się z zasadami.

10 Styczeń 2010

Mimo ostrej zimy która mocno utrudniła podróżowanie, udało się nam rozpocząć nowy sezon wystawowy :). MARCELLO Moloseum z krajowej wystawy w Olomouc w Czechach wrócił z wynikiem I/2 doskonały i kolejnym wnioskiem CAJC z Czech... a więc do ukończenia championatu brakuje nam już tylko jeden wniosek.

Tymczasem, żegnamy się już z klasą młodzieży a więc pora uzupełnić na stronce brakujące dwa dyplomy Marcello: Młodzieżowego Championa Litwy i Węgier.

******

Pojawiły się zasady na Ranking Wystawowy pod patronatem Klubu Doga Niemieckiego w Polsce za sezon wystawowy 2009. Można je odnaleźć na stronie klubu oraz u mnie w zakładce ranking doga.

8 Styczeń 2010

Jak była rocznica pojawienia się Opy w naszym domu to i czas na małe porządki w jej galerii. Pojawiły się już mocno archiwalne dwie nowe galerie z jesieni 2006 roku: W biegu i Miniaście. Zapraszam do oglądania, a wkrótce jeszcze więcej archiwalnych zdjęć z tamtego roku.

7 Styczeń 2010

Opeczko to już 4 lata razem :D

Oby jak najdłużej razem z nami i w jak najlepszej formie :))).

******

Opublikowane na stronie zasady dotyczące Rankingu Wystawowego pod patronatem Klubu Doga Niemieckiego w Polsce za sezon wystawowy 2009 są już nieaktualne. Przepraszam, za wprowadzenie w błąd, ale nie wiedziałam, że zostały zmienione.

6 Styczeń 2010

Witam w Nowym Roku :)... uzbierało się bardzo dużo zaległości do wprowadzenia na stronkę. Powoli będę wszystko uzupełniać. Na początek przypominam spóźnialskim, że jeszcze można dosłać brakujące karty ocen do konkursów PDDN i PLDN - Europa 2009. Na karty czekam do 10 stycznia. To już ostateczny termin, bo 11 stycznia na stronie prezentacja pełnych wyników z zeszłorocznego sezonu wystawowego.
Miło mi również poinformować, że na tegorocznej międzynarodowej wystawie w Katowicach odbędzie się mała uroczystość wręczenia dyplomów i upominków dla wszystkich uczestników konkursów :). Serdecznie zapraszam do udziału w niej.

******

W hodowli Moloseum 20 grudnia przyszły na świat dzieci przyrodniej siostry Marcello - Daszeńki Moloseum i Bena vom Stubental.

Zainteresowanych maluszkami serdecznie zapraszam do odwiedzenia strony hodowli Moloseum oraz kontaktu z hodowcą :).
Dorota Kukla tel.692392521
email: moloseum@poczta.fm

******

Aktualizacje w Kalendarium 2010, nowy miesiąc październik oraz dużo poprawek i uzupełnień w poprzednich miesiącach.