Strona ta poświęcona jest moim psom. Siedmiu dogom niemieckim, które aktualnie z nami mieszkają .

Są to dwaj bracia przyrodni:
starszy HUMA Czar Olbrzyma i młodszy LORAC Czar Olbrzyma

oraz suczki:
* CLEO, ENRIQUETA i HAIFA Czar Olbrzyma ,
które przyszły na świat w naszej hodowli,
* TRINITY Lanquesco - córeczka naszego reproduktora Vertigo
* oraz Oldbluz ZOYA, suczka która przyjechała do nas z Rosji.

Na stronie w zakładce In memoriam, jest też miejsce pamięci dla psów które były kiedyś z nami .

* zwariowanej, wielorasowej suni Opki :), która trafiła do nas całkiem niespodziewanie w mroźny styczeń 2006 roku. Reklamowana przez poprzedniego właściciela jako dog niemiecki bez ogona ;) a okazała się być mocno szaloną
mieszanką boksera z dobermanem.
* pierwszej mojej dożycy - Simby,
która może do doga niemieckiego była tylko podobna
ale zaraziła mnie miłością do tej rasy skutecznie :)
* małego elfika Gucia (DOLCE GUSTO Gattaca) grzywacza chińskiego,
który był marzeniem mojej mamy
oraz dogów niemieckich które były członkami stadka Czaru Olbrzyma:
* THEO Moloseum psu o wyjątkowym charakterze
* MANTEUFELowi Saxifraga, psu dzięki któremu powstala ta strona i rozwineła się moja psaja kynologiczna związana z tą rasą
* UROCZEJ PANNIE Moloseum, suni od której zaczęła się moja hodowla
* CINTRZE Czar Olbrzyma, suni o bajkowym umaszczeniu arlekina
* VERTIGO di Stella Ardens, pierwszem psu z zagranicy który u nas mieszkał
* MARCELLO Moloseum, psu z którym łączyła mnie najsilniejsza więź emocjonalna, wyjątkowa psia dusza na zawsze...
* NORDICowi iz Staira, magicznemu białemu arlekinowi o błękitnych oczach, który nie tylko wyglądem ale i charakterem zjednywał sobie każdego

Strona ma jakby dwa oblicza. Bardziej osobiste, domowe, w którym można odnaleźć bogatą galerię zdjęć (w zakładce Galeria) moich pociech z wspólnych spacerów oraz domowych pieleszy. Tutaj poznacie HUMĘ jako Humcia, Hmycia i Hmytka :D, LORACa jako Kleszcza, Leszcza i Pepeszcza; CLEO jako Lelo, Jelonia, Jolkę; TRINITY jak Trinczaka, Trini, Tereskę; ENRIQUETę jako Riki-Tiki, Riczaka, Ryjka i Richardę; HAIFĘ jako Maszę; ZOYĘ jako Zosię, Zochana :)... oraz Co czasu przemkną Wam informacje o ważnych dla nas datach i wydarzeniach rodzinno-domowych.

Drugie oblicze mojej strony związane jest z pasją kynologiczną oraz prowadzoną od 2012 roku hodowlą dogów niemieckich. Hodowla ta jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP) a jednocześnie w Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI) pod przydomkiem Czar Olbrzyma FCI.
Tutaj zapraszam do zakładki Moje Psy, gdzie przedstawiam psy mieszkające ze mną:

CLEO Czar Olbrzyma
TRINITY Lanquesco
ENRIQUETA Czar Olbrzyma
Oldbluz ZOYA
HUMA Czar Olbrzyma
HAIFA Czar Olbrzyma
LORAC Czar Olbrzyma

W ich zakładkach można odnaleźć wszelkie informacje o nich w aspekcie hodowlano-wystawowym. Kolejne podstrony przedstawiają: osiągnięcia wystawowe (zakładka Wystawy), rodowody (zakładka Rodowód), zdjęcia z kolejnych etapów życia oraz wystawowych ringów (zakładka Galeria) oraz wyniki badań lekarskich (zakładka Zdrowie) oraz uprawnienia hodowlane, krycia i potomstwo (zakładka Potomstwo).

W zakładce Moje Psy są również podstrony do psów które nie mieszkają u nas, ale jesteśmy ich współwłaścicielami :

ARAGORN from Ciriland Union
IRIS Czar Olbrzyma
KALISTA Czar Olbrzyma

podstrony do psów urodzonych w naszej hodowli a nie mieszkających u nas oraz psów po naszych reproduktorach (potomstwo THEO Moloseum, potomstwo VERTIGO di Stella Ardens i potomstwo NORDICa iz Staira).

Z początkiem 2008 roku na stronie pojawiło się trochę więcej informacji kynologicznych przydatnych dla innych pasjonatów dogów niemieckich.
W zakładce Szczenięta pojawiają się informacje o aktualnych dostępnych szczeniętach w naszej hodowli, o szczeniętach po naszych reproduktorach oraz o szczeniętach w zaprzyjaźnionych hodowlach.
Są tutaj linki do miotów urodzonych u nas: miotu "C", "D", "E", "F", "G", "H", "I", "J", "K" i "L".

W zakładce Linki wciąż przybywają, na bieżąco aktualizowane, adresy stron hodowli dogów niemieckich w Polsce i za granicą oraz prywatne adresy stron dogów we wszystkich kolorach. Dział "Stron o psiej tematyce naszych znajomych" zawiera adresy znajomych hodowli psów innych ras oraz adresy prywatnych stron właścicieli i ich psów, których poznaliśmy w trakcie wystawowych wojaży. W dziale "Polecane strony o tematyce dożej i psiej" można odnaleźć adresy: Klubu Doga Niemieckiego w Polsce, Europejskiego Klubu Doga Niemieckiego (EuDDC), Związku Kynologicznego w Polsce i Międzynarodowej Federacji Kynologicznej (FCI), jak i również adresy mniej formalnych, przydatnych stron, jak Adopcyjna strona Doga Niemieckiego w Polsce, psich szkółek oraz portali poświęconych rasie dog niemiecki. Ostatni dział zakładki Linki, "Polecane fora internetowe o tematyce dożej i psiej", poświęcony jest adresom for internetowych, które lubię odwiedzać oraz z których chętnie czerpię wiedzę kynologiczną.

Zakładka Kalendarium powstała z myślą o wszystkich pasjonatach wystaw. Zbierałam w niej wszelkie informacje o ringach wystawowych gdzie prezentują się dogi niemieckie. Był tu szczegółowy kalendarz wystaw w Polsce i z wielu krajów zagranicznych, z uwzględnieniem: terminów zgłoszeń, opłat, obsady sędziowskiej dla rasy dog niemiecki, a także często z podpiętymi formularzami zgłoszeniowymi i innymi informacjami. Starałam się również, w miarę możliwości, zbierać informację odnośnie stawek dogów które pojawiły się na danych wystawach. Często były one wzbogacone o rezultaty osiągnięte przez dane psy oraz fotorelacje mojego lub moich znajomych autorstwa. Dodatkowo przy liście skrótów nazw państw, których używałam przy określeniu narodowości sędziego, znajdują się adresy stron związków kynologicznych danych krajów. Jest tu również zakładka Lista sędziów, gdzie można znaleść listy alfabetyczne sędziów z różnych krajów wraz z odnośnikami do wystaw na których sędziowali dogi niemieckie. Niestety wraz z narodzinami mojego synka, jak i powiększeniem psiego stada zakładka ta została zaniedbana i raczej nie wróci do dawnej świetności.

Zakładka Ranking Doga, pojawiła się w związku z moim zaangażowaniem w pracy nad Rankingiem Doga Niemieckiego 2008. Zawiera wszelkie informacje praktyczne dotyczące udziału zarówno w Rankingu Doga Niemieckiego (pod patronatem Klubu Doga Niemieckiego w Polsce), jak i dwóch innych tego typu konkursach: Polskim Derby Doga Niemieckiego oraz Polskiej Lidze Doga Niemieckiego, które swojego czasu prowadziłam. Wszystkie wymienione konkursy dają możliwość podsumowania rezultatów z wystaw własnego psa w danym sezonie wystawowym na tle rezultatów innych psów, a przy okazji są sympatyczną formą zabawy.

Zakładka Prasa zawiera materiały związane z rasą dog niemiecki i generalnie z kynologią. Są to zarówno wszelkie reklamy moich psów które ukazały się w różnych publikacjach, jak i artykuły mojego i innych osób autorstwa.

W zakładce Z Ringu kiedyś można było odnaleźć odnotowane ważniejsze sukcesy polskich psów na ringach wystawowych. Zarówno tych pochodzących z polskich hodowli (mieszkających w Polsce i za granicami kraju) jak i importowanych a będących własnością Polaków. Niestety ta zakładka również padła ofiarą mojego braku czasu :/ i informacje z niej zostały usunięte.
Obecnie, w zakładce tej można odnaleźć listę sukcesów wystawowych psów z naszym przydomkien "Czar Olbrzyma" oraz nasze sukcesy wystawowe w konkurencjach hodowlanych. W 2015 roku pojawiła się też zakładka Utytułowane psy z naszej hodowli.

******

W latach 2011 - 2012 w związku z naszą przeprowadzką jak i okresem burzliwego dorastania naszego synka Borysa na stronie pojawiło się wiele zaległości. Dodatkowo, przez zapoczątkowanie własnej hodowli moja twórczość zaczęła bardziej dotyczyć psów zwiazanych ze mną. Zarówno tych urodzonych u nas w domu jak i połączonych więzami krwi z moim psami. Jednak myślę że nawet postronny obserwator, po prostu zainteresowany tą rasą psów, znajdzie tu coś ciekawego do obejrzenia lub poczytania :).

K.Wesołowska - hodowla Czar Olbrzyma FCI